Ekonomi

ABD’li belediye başkanından Cumhuriyetin 100. Yıldönümü ve Türkiye’nin Yüzyılı için jest

???????Anadolu Lions İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ekonomi Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh’in zirve ve ticaret zirvesinde değerli bir müjde verdiğini belirten Paterson, bu bölgenin en önemli bulvarının adını ‘İstanbul Bulvarı’ olarak değiştireceklerini bildirdi. Aynı zamanda ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ tabirini de kullandılar.” dedi.

Aydın yaptığı açıklamada, derneğin ABD şubesi ASKON USA tarafından Türk-Amerikan ticari bağlarının geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Trend&Trade Türkiye-Amerika Ekonomi ve Ticaret Zirvesi’nin ilkinin İstanbul’da gerçekleştirildiğini bildirdi. Türkevi.

Amaçlarının en katılımcı iş zirvesine ulaşmak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedeflediği 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak olduğunu belirten Aydın, ekonomi ve ticaretin Türkiye-ABD ilişkilerinde ana unsurlardan birini oluşturduğunu vurguladı.

ABD’ye yapılan konsolide ihracatın 2021’de 12 milyar 841 milyon dolar, 2022’de ise 14 milyar 362 milyon dolar olduğunu hatırlatan Aydın, şu değerlendirmede bulundu:

“Hedefimiz, karşılıklı ticaretimizi geliştirmek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmaktır. ABD’de bir ASKON ihracat üssü, Türkiye’den gelecek eserlerin satışını yapmaya devam edeceğiz.” Ağırlıklı olarak buradan Kuzey ve Güney Amerika pazarlarına sunmak istiyoruz. ABD’li girişimcileri de ülkemizde yatırımcı olarak Türkiye’de birebir görmek isteriz. Türkiye, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve ön Asya pazarları için benzersiz bir konuma sahiptir. ASKON olarak Türkiye’de yatırım yapmak isteyen iş insanlarına her türlü desteği vermeye açığız.”

Yüzyıl Türkiye’sinde Jest

Orhan Aydın, tepenin değerli isimleri ağırladığını belirterek, “Zirveye 750’den fazla katılımcı vardı. Bunu en az yılda bir tekrarlamayı planlıyoruz. Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh de önemli bir haber verdi. Zirve için böyle bir organizasyonu dile getirdi. Paterson Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olduğu için iş yaptığımız ve ticareti geliştirdiğimiz için bu gecenin şerefine bu bölgenin en önemli bulvarının adını ‘İstanbul Bulvarı’ olarak değiştireceklerini belirttiler. . ” ifadelerini kullandı.

Paterson Belediye Başkanı Sayegh de zirvede ilk kez duyuracakları bir konu hakkında bilgi vermek istediğini belirterek, gecenin anısına Paterson’ın en değerli bulvarlarından birinin adını “İstanbul Bulvarı” olarak değiştireceklerini bildirdi. , Cumhuriyetin 100. Yıldönümü ve Türkiye Yüzyılında Türkiye için böyle bir ziyafet olduğunu. hediye etmek istediklerini söyledi.

Etkinlikte konuşan ASKON USA Lideri Ayhan Özmekik, 200’den fazla üyeye ulaştıklarını ve ABD’deki en büyük Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti.

Özmekik, ABD’deki Türk toplumunu merkezde ve daha dinamik tutacaklarını vurgulayarak, ABD-Türkiye ilişkilerinin gelişmesinde rol oynayacaklarını vurguladı.

Türk eserlerinin ABD pazarında yer almasına öncülük edeceklerini ifade eden Özmekik, “Burada kurulacak önemli bağlantılar ve iş birliği imkanlarının belirlenen hedeflere ulaşma sürecine büyük katkı sağlayacağını temenni ediyor, temenni ediyorum. birlikte ticaret yapabilme kültürümüzün artacağını düşünüyorum.” terimleri kullandı.

Turkevi’de ilk kez düzenlenen Trend&Trade Türkiye-Amerika Ekonomi ve Ticaret Zirvesi’ne New York Belediye Başkanı Eric Adams, Prospect Park Belediye Başkanı Mohammed Khairullah, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile Türk ve ABD’li iş adamları katıldı.

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu