Haber

Adli Tıp Kurumuna 229 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu’na 229, Dicle Üniversitesi’ne ise 72 sözleşmeli işçi alınacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, 20 sözleşmeli savunma ve güvenlik görevlisi, 2 erkek ve 1 kadın kolluk ve savunma memuru, 47 destek görevlisi, 28 sağlık teknisyeni, 14 teknisyen (inşaat, elektrik, sıhhi tesisat, bilgisayar), 15 laboratuvar çalışanı bulunuyor. , 42 ofis çalışanı, 20 hemşire, 3 psikolog, 10 biyolog, 15 mühendis (bilgisayar, inşaat, elektrik, fizik, mekanik) ve 12 kimyager.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınavlara 2022 KPSS sınavına girip her pozisyonun gerektirdiği puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecek. Adaylar, merkezi sınavda aldıkları puanlara göre en yüksek puandan başlamak üzere, her pozisyon için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar sözlü sınava davet edilecektir.

Adaylar başvurularını 5-18 Şubat tarihleri ​​arasında “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden e-Devlet üzerinden yapacak.

Başvuru koşulları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiye Adli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden ulaşılabilecek.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ’NE 72 SÖZLEŞMELİ İŞÇİ ALINACAK

9 hemşire, 1 ebe, 3 tıbbi laboratuvar teknisyeni, 2 tıbbi sekreter, 1 sağlık teknisyeni (diyaliz), 1 sağlık teknikeri (radyoterapi), 2 acil tıp teknisyeni, 13 ofis çalışanı, 21 temizlik görevlisi, 8 sözleşmeli hasta. Dicle Üniversitesi. bakım ve temizlik görevlisi, 1 şoför, 1 gaz temizlikçisi, 3 savunma ve güvenlik personeli, 1 bilgisayar teknisyeni, 1 biyomedikal cihaz teknikeri, 1 biyomedikal mühendisi, 1 makine mühendisi, 1 kütüphaneci ve 1 mütercim-tercüman bulunmaktadır.

Adaylar gerekli belgeleri “http://pbs.dicle.edu.tr” adresinden sisteme yükleyerek 15 gün içerisinde başvuru yapabileceklerdir. Adaylar başvuru kurallarını üniversitenin internet sitesinden ve Resmi Gazete’deki duyurular bölümünden öğrenebilirler.

Elektronik ortamda yapılan başvurular incelendikten sonra, lisans mezunları için 2022 KPSS (P3), önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve 2022 KPSS ( P94) lise öğrencileri için yazılı veya sözlü sınava girmeden puan sıralaması. Asıl aday ve iki katı kadar yedek aday belirlenecek.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu