Haber

AK Parti’nin ‘bozuk otobüs komplosuna’ katılan sürücünün ifadesi ortaya çıktı

AK Parti’nin İstanbul’da arızasız bir özel halk otobüsünün şoförüyle anlaşmalı olarak çektiği ve bozuk taklidi yaptığı reklam filminde yer alan sürücünün ifadesi ortaya çıktı. Yaşananlardan dolayı ‘utandığını’ ve kendisine çok kızdığını belirten şoför İ.Ç., reklamın detaylarını da anlattı.

Sürücü İ.Ç. araç kullanırken kendisine bir telefon numarası verildiğini ve arayan kişinin kendisini reklam çekimi için aradığını söyledi. Otobüsün motor kapağının açıldığını ve otobüsün bazı yazılı kısımlarının bantla kapatıldığını anlatan sürücü, “Çekimlerde başrol oyuncusu otobüsün önünde bekleyen figüranların arasından geçerek bir çizgi doğrultusunda kayıt edilmeye başlandı. kurgu ve senaryo, ‘yine bozulduk, işe geç kaldık’ gibi ifadelerle.”

Otobüsün arkadan itilmesiyle çatışmanın sona erdiğini anlatan İ.Ç. daha sonra kedisine resmi İETT yetkililerine görünmeden atış alanını terk etmesinin söylendiğini belirtti.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın paylaştığı açıklamaya göre, sürücü İ.Ç. Olayı şöyle anlattı:

“Adım İ.Ç. Yaklaşık 4 aydır Özel Halk Otobüsü şoförü olarak çalışıyorum. 12.01.2024 tarihinde Taşocakları Hekimbaşı hattında C-1056 kapı numaralı araçla 07:40 Taşocakları Hekimbaşı hattında yolculuk yapmaya başladım. 08.50 sıralarında yolculuğumu tamamladım. Daha sonra araç sahibi LU’yu aradım. Araca özel bir aracın çarptığını ve etek lambalarından birinin kırıldığını söyledim. ‘Sorun değil, tamir ettireceğiz’ dedi. .’ Yaklaşık yarım saat sonra kendisini aradım, Hekimbaşı Ocakları’ndan dönerken, motor arızasını araç bilgisayarı üzerinden Filo’ya bildirmemi, ardından reklam çekimi için Bahçeköy’e gideceğini söyledi. Ocaklara vardım ve arıza meydana geldi, bildirimimi yaptım ve telefonla da bildirimimi yaptım.

‘REKLAM FİLMİ ÇEKTİKLERİNİ SÖYLEDİLER’

Daha sonra saat 11.20 sıralarında belirlenen yere vardım. Bana verilen telefonu aradım. Dışarı çıkan kişi 2 sokak ötede reklam çektiklerini, 10-15 dakika içinde pozisyona geleceğini söyledi. Beklemeye başladım ve geldiler. Arabayı otobüs durağının önünde durdurdu ve beklememi söyledi. Daha sonra kapı numarasını bir çıkartmayla kaplayıp plakanın harf kısmının sonuna büyük I harfi koydular. Arka motor kapağını açtılar. İçine suni duman ürettiğini düşündüğüm bir aparat yerleştirdiler. Ayrıca otobüsün etrafında verilen talimatlardan anladığım kadarıyla figüran olduğunu düşündüğüm kişiler de bekliyordu. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra çekimlere başlandı.

‘SENARYOYA GÖRE KAYITLAR BAŞLADI’

Çekimler sırasında başrol oyuncusu, otobüsün önünde bekleyen figüranların ortasından geçerek ‘yine arıza mı oldu, işe geç kaldık’ gibi ifadelerle bir kurgu ve senaryo doğrultusunda kayda alınmaya başlandı. Daha sonra otobüsün arkasına yerleştirilen cihazdan çıkan dumanın üzerine doğru gittiler. Çekimler devam ederken figüranlar ve başrol oyuncusu otobüsü arkadan itmeye başladı. Çekim burada sona erdi. Bana pozisyonu veren kişi, “İşimiz bitti, istersen biraz yiyecek alıp gidebilirsin” dedi. Yiyecek aldım ve aracıma binerken karşılaştığım kişi ‘Burada İETT’den resmi görevli arkadaşlar var. ‘Onlar fark etmeden hemen buradan çıkın’ dediler. Zaten hareket halinde olduğum için, çekimin yapıldığı yerden gittim.

‘BEN ÇOK AJANSIM’

Daha sonra araç sahibi E., durumun hoş bir durum olmadığını, İETT’den yetkili arkadaşların burada olduğunu, umarım bir sorun yaşanmayacağını söyledi. Bana hiçbir sorun olmayacağını söyledi. Daha sonra yoldayken arıza giderildi ve iletişim talebimi araç bilgisayarı üzerinden Filo’ya ilettim. FSM köprüsüne yaklaştığım sırada beni Filodan çağırdılar. Ben de kendilerine olayı bildiklerini söyledim ve burada da belirttiğim gibi konuyu telefonda kısaca anlattım. Tekrar filoyu aradım ve aracıma hangi aracın tahsis edildiğini, nereden başlamam gerektiğini sordum. Saat 18:00’de hat başından itibaren 15 TY limitiyle başlayabileceğimi söylediler. Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüm, böyle bir olaya alet olduğum için kendime kızıyorum. Ve çok utanıyorum.” (HABER MERKEZİ)

haber-cobanlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu