Haber

Alman Genelkurmay Başkanı: Ordu ülkeyi iyi savunmaya yetmiyor

Alman Genelkurmay Başkanı Korgeneral Carsten Breuer, Handelsblatt gazetesinin düzenlediği “Güvenlik ve Savunma 2024” başlıklı konferansta konuştu. Breuer, ordunun ülkeyi savunabilecek kapasiteye sahip olduğunu ancak yeterince savunabilecek konumda olmadığını söyledi.

Alman silahlı kuvvetlerinin savaşa uygun hale gelebilmesi için yapıya ve silahlara ihtiyacı olduğunu belirten Breuer, “Bu soru oldukça sık soruluyor, o yüzden şöyle ifade edeyim. Şimdi saldırıya uğrasak kendimizi savunabilir miydik? Evet, savunurduk.” Ama bunu iyi bir şekilde yapabiliriz.” “Yapabilir miyiz? Hayır, yapamadık.” İfadesini kullandı.

Breuer, Almanya’yı savunma konusunda güçlü bir kapasiteye sahip olduklarını ancak bunu iyi savunacak konumda olmadıklarını kaydetti.

Alman silahlı kuvvetlerinin son tedarik sözleşmeleriyle cari açığı kapatabileceğine işaret eden Breuer, “Muhtemelen 2 veya 3 yıl içinde bu açığı kapatabiliriz, her halükarda bu süre 5 veya 8 yıldan az olacak. yıllar.”

ORDUSUN MODERNİZASYONU İÇİN 100 MİLYAR AVRO ÖZEL FON

Almanya, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın ardından savunma harcamalarını büyük ölçüde artırma kararı alarak, gelişmiş silah sistemleri satın almak ve ülkenin silahlı kuvvetlerini modernize etmek için 100 milyar avroluk özel bir fon oluşturdu.

Hükümet, ABD yapımı F-35 savaş uçakları, Chinook nakliye helikopterleri ve İsrail yapımı Arrow-3 füze savunma sisteminin satın alınması da dahil olmak üzere çok sayıda sözleşme imzaladı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

haberseydisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu