Haber

Ankara Büyükşehir İtfaiyesi Şimdiye Kadar 420 Vatandaşı Enkaz Altından Çıkardı

Depremin ardından hava ve kara yoluyla afet bölgesine giden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, K9 köpeklerinin desteğiyle Kahramanmaraş’ta 112’si olmak üzere toplam 420 vatandaşı enkaz altından çıkardı. ve Hatay’da 308.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından alarma geçen Ankara Büyükşehir İtfaiyesi, arama kurtarma çalışmalarına desteğini sürdürüyor. ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından su kaçaklarının tespitinde kullanılan ve akustik dinleme yoluyla yapılan çalışmalar sonucunda K9 köpekleri Rüzgar ve Çakıl’ın yanı sıra Kahramanmaraş’ta 112, Hatay’da 308 depremzedeye ulaşıldı.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) grupları, yeraltında dinleme yaparak su kaçak ve kayıplarını önlemek için kullandıkları akustik dinleme sistemi ile enkazdaki yaşam işaretlerini tespit ederken; Kent Estetiği Daire Başkanlığı ve ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri de arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

ARAP TOPRAKLARINDA ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ALANLARI

Başkan Yavaş, Ankara Mamak’ta depremzedeleri ağırlayan Araplar Yurdu’nda psikolog ve uzmanların gözetiminde çocuklar için oyun parkı oluşturduklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Slow’un paylaşımı şöyle:

“Çocuklarımızın travma sürecini atlatmalarında sosyal ve duygusal etkileşim büyük önem taşıyor. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Mamak Araplar Yerleşkemizde psikologlarımız ve psikologlarımız eşliğinde depremzedelerimiz için oyun parkı oluşturduk. uzmanlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu