Haber

Anne öğretmen, kızı öğrenciydi; ölüm onları ara tatilde Taksim’de buldu

BEYOĞLU İstiklal Caddesi’nde bombalı saldırıda hayatını kaybeden Arzu Özsoy (41) ve kızı Yağmur Uçar (15) için dedesi Mehmet Özsoy, Bakırköy’de yaşadıkları meskenlerinin önünde taziyeleri kabul etti.  Dede Mehmet Özsoy,  “Kızım öğretmen olduğu için tatil zamanında gezmek için kızıyla dışarı çıktı. Tatil olduğu zaman sık sık dışarı çıkarlardı, müze gezerlerdi. Kayboldu gitti benim kızım. Ne söyleyebilirim” dedi. Dilek Özsoy’un dayısı İhsan Bülbüloğlu ise, “Kızı Anadolu lisesinde 2. sınıf öğrencisiydi. Hayalleri vardı ikisinin de. Birlikte bir güzellik yaşamak istemişler hava güzel olduğu için. Sonu böyle oldu” diye konuştu.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde dün akşam yaşanan bombalı atakta hayatını kaybeden Dilek Özsoy (41) ve kızı Yağmur Uçar (15) için konutlarının önünde taziyeler kabul edildi. Öğretmen Dilek Özsoy’un, lise ikinci sınıf öğrencisi kızı Yağmur ile sık sık müzeleri gezdikleri öğrenildi. Anne kızın, hafta sonu tatilinde dün Taksim’e gittikleri öğrenildi. Anne kız bombalı hücumda hayatını kaybetti. Yağmur Uçar’ın dedesi Mehmet Özsoy kızı ve torunu için evinin önünde başsağlığı dileklerini kabul etti.

“KAYBOLDU GİTTİ BENİM KIZIM”

Arzu Özsoy’un babası Mehmet Özsoy, “Kızım öğretmen olduğu için tatil vaktinde gezmek için kızıyla dışarı çıktı. Gezmeye gitmişlerdi fakat denk geldi işte. İkisi yalnız gitmişti. ‘Gezmeye gideceğiz’ dediler ancak oraya gideceklerini söylemediler. Tatil olduğu vakit sık sık dışarı çıkarlardı, müze gezerlerdi. Torunum lise 2. sınıf öğrencisiydi, kızım özel bir okulda öğretmendi. Yapacak bir şey yok, gitti. Kayboldu gitti benim kızım. Ne söyleyebilirim? Allah belalarını versin. Söyleyecek bir şey yok, yakalanmış yalnızca lanet okuyorum” dedi.

“İKİSİNİN DE HAYALLERİ VARDI”

Arzu Özsoy’un dayısı İhsan Bülbüloğlu ise “Arzu benim yeğenim. Kendisi sınıf öğretmeniydi, yalnızca okula gidip gelen biriydi zira daima ağırdı. Kızı Anadolu lisesinde 2. sınıf öğrencisiydi. Hayalleri vardı ikisinin de. Birlikte bir hoşluk yaşamak istemişler hava hoş olduğu için. Sonu bu türlü oldu. Bütün ülkemizin başı sağ olsun. Elim bir olay, Allah kimseye yaşatmasın. Bunları yapanların yanına kalmayacaktır. Bu çok kahpece bir atak. Saat 16.00 civarı olmuş, hiçbir cürmü olmayan günahsız insanlara bunu yapabiliyor olmaları anlamak mümkün değil. Hepimizin başı sağ olsun. Devletimiz bunun hesabını soracaktır. Vatan sağ olsun. Terör örgütlerinin Allah belasını versin” diye konuştu.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu