Teknoloji

ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Açıklandı

Tanıtıldığı 1 Nisan 2023’ten bu yana şaka gibi olduğu düşünülen taşınabilir el konsolu önümüzdeki ay bizlerle olacak. Yakın zamanda yapılan bir duyuru ile ASUS ROG Ally çıkış tarihinetleşti.

Tayvan merkezli telefon ve bilgisayar donanımı ve elektronik şirketi ASUS, taşınabilir el konsolu ROG Ally’yi bu ayın başlarında duyurdu. Epic Games ve Steam mağazaları ile uyumlu Windows işletim sistemine sahip olacak cihazda Ryzen Z1 işlemci, RDNA 3 ekran kartı, 120Hz yenileme hızına sahip yedi inç 1080p ekran, 16 GB LPDDR5 bellek, 512 GB PCIe 4.0 bulunacak. SSD ve Dolby Atmos takviyesi.

ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Başlangıçta ABD ve İngiltere’de satışa sunulacak olan ASUS ROG Ally için. 11 Mayıs 2023 tarih ayarla. Yakın zamanda Best Buy üzerinden ön siparişe açılacak olan cihaz için hatırlatıcı oluşturmak mümkün.

Şu an fiyat bilgisi verilmedi ancak bir süre önce açıklama yapan ASUS temsilcisi tarafından 1000 doların altında olacağı söylendi. Steam Deck’e direkt rakip olacağı ve Valve cihazının üst modelinin yuvarlak hesapta 650$ olduğu düşünüldüğünde fiyatın da bu seviyede belirlenmesini bekleyebiliriz. Çıkış gününe fazla bir zaman kalmadığı için fiyat etiketini öğrenmek için fazla zamanımız kalmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu