Haber

Bakan İstanbul’da Ev Fiyatları Düşecek Dedi. Yorumlarda Vatandaş İnanmıyormuş Gibi Görünüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da yapılacak konutlarla birlikte fiyatların birkaç yıl içinde düşeceğini söyledi. Konuyla ilgili sosyal medyada dikkat çeken çok sayıda yorum vardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da birkaç yıl içinde yapılacak 500-600 bin konutun konut fiyatlarını düşüreceğini söyledi.

Özhaseki, ‘Birkaç yıl içinde İstanbul’da 500-600 bin konut yapacağız.’ Buna göre Bakan, konut fiyatlarının bir yıl içinde düşeceğini iddia etti.

Kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirten Özhaseki, “Ülkeyi depreme hazır hale getireceksek kentsel dönüşümü hızla gerçekleştirmemiz gerekiyor.”

İstanbul’da yapılacak konutlar için TOKİ sosyal konutlar için çeşitli rakamlar verdi, hatta kuralar çekildi. Önümüzdeki yıl tüm bunları hayata geçirdiğimizde göreceksiniz ki fiyatlar yavaş yavaş düşmeye başlayacak. “Birkaç yıl içinde evi olmayanlar için de fırsatlar doğacağını düşünüyorum” dedi.

“Yaklaşan seçimler öncesinde genç seçmenden bal çalma çabası”

10haber.net’ten Barış Soydan’a göre hükümetin en büyük sorunu ‘konut krizi’.

2020 sonrası emlak fiyatlarındaki artışın ev alma umudu olmayan gençler için sorun olduğunu ve bunun seçimlerde büyükşehir belediye başkanı adaylarına verilecek oyları etkileyeceğini belirten Soydan, Özhaseki’nin açıklamalarını şu şekilde yorumladı: “Özhaseki’nin açıklamalarını şu şekilde okudum: Yaklaşan yerel seçimler öncesinde İstanbullu genç seçmeni şımartma çabası.”

İstanbul’da iktidarın tek rakibinin Ekrem İmamoğlu olmadığını ve seçimde ekonomi politikalarının da etkili olacağını söyleyen Soydan, gençlerin tasarruf etme ve krediyle ev alma umudunun kalmadığını belirtti.

3 milyon liralık kredinin aylık ödemesinin 90-100 bin lira olduğu bu ortamda sadece gençlerin değil emekli albayların da emekli ikramiyesi ile büyük şehirlerde ev alamadığını belirtti.

2020 yılında pandemi ve sonrasında uygulanan ekonomi politikalarının konut krizi yarattığını ve konut fiyatlarının çılgına döndüğünü belirten Soydan, ‘Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki artık İstanbul’da konut fiyatlarının düşeceğini söylüyor. Kim inanır? Değerlendirmesini “Bad’el harâb’ül basra (Aslı yok olduktan sonra kalan ne işe yarar?”) formuyla tamamladı.

“Konut fiyatları düşecek” açıklaması sosyal medyada çok sayıda yorum aldı.

Yorumlar konut fiyatlarının düşeceğine de işaret ediyor.

Düşmese bile alım gücü artacak ve konut alınabilecek.

Buna inanmıyor gibiydi.

Kalabalıktan kaynaklanan birçok sorunun yaşandığı İstanbul’da ise,

Beklenen deprem nedeniyle kalabalığın daha da artacağı düşünüldüğünde

İstanbul’a bu kadar sert davranmamız gerekmez mi? Bunu söylemek istemedi.

Ne düşünüyorsun? Bu fiyatlar düşecek mi?

habermazgirt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu