Haber

Bakan Nabati: Rahat olun, vatandaşların aklıyla oynamayın

Hazine ve Maliye Bakanı ve AK Parti Mersin 1. Milletvekili adayı Nureddin Nebati, kentsel dönüşüme tabi tutulacak bölgelerdeki vatandaşları, muhalefetin söylemi ne olursa olsun, fırsatları hızlı bir şekilde değerlendirmeye çağırdı ve “ Belediyeler lütfen işleri kolaylaştıracak tedbirler alsın. Muhalefete çağrımı yineliyorum, rahat olun. İşimizi yapalım. Vatandaşın aklıyla oynamayın” dedi.

Bakan Nabati, Mersin’de bayramda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Mersin halkının bayramını telefonla kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim nice bayramlar nasip etsin. Ben Gaziantep Nurdağı’na taşınıyorum. Orada köy evleri olarak evleri teslim edeceğiz. İnşallah bu sefer Mersin’de, Mersinli kardeşlerimizden çok farklı bir sonuç bekliyoruz” diyen Mersin’i inşallah pamuk gibi almamız lazım. Durmak yok, devam edin” dedi.

Milletvekilleri, milletvekili adayları ve partililerin katılımıyla düzenlenen şenlikte konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’nin yaşadığı yüzyılın felaketinde, Kahramanmaraş depremlerinin ardından yaklaşık 110 milyar dolarlık bir servet kaybının yaşandığını belirtti. Yaşananları anlatarak, “Böyle büyük bir felaketten yine güçlü çıkacağız. Çünkü, salgın gelince onlar da aynı şeyleri söylediler ama biz olumlu anlamda ayrıldık. Savaş olunca onlar da aynı şeyleri söylediler. yine ama yine büyüdük istihdam yarattık olumlu anlamda ayrıştık bu depremde canlar kaybettik yaralılarımız var ama Allahın izniyle yaralarını çabuk saramıyoruz yerimizde durmayacağız muhalefet ısrarlı kentsel dönüşüme karşı çıkıyor ve bu afetlerde yeterince hızlı gitmemenin en büyük suçlusu olanlara inat artık kentsel dönüşümde adeta devrim yaratacak adımlar atıyoruz artık muhalefet kentsel dönüşümün olacağı yerlerde miting yapmaktan vazgeçsin. . Kentsel dönüşümü durdurduklarıyla övünmesinler. Kentsel dönüşüme karşıyız diyerek vatandaşımızın hayatıyla oynamasınlar” dedi.

Vatandaşın her zaman yanında olduklarını kaydeden Bakan Nebati, şöyle devam etti:

“Biz bir yandan beyin sarsıntısı evlerini alt yapısıyla birlikte üretirken, şimdi kentsel dönüşümle birlikte kat maliklerimiz kentsel dönüşümle 2 yıl ödemesiz uzun vadeli imkanlarla kendi evlerini hızla dönüştürebilecekler, Bir yandan 100 metrekarelik dairenin maliyetinin tamamına yakınını karşılayacak olan 0,74 faiz oranıyla “Cumhurbaşkanımızın yeniden açıkladığı dairelerle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çalışma yaparak, maliyetin bir kısmını karşılayacağız. Yetmiyor, kentsel dönüşümde müteahhitlik yapacaklara da 250 milyon liraya kadar kredi veriyoruz. Buradan davetimiz, “Kentsel dönüşüme tabi olacak yerlerdeki vatandaşlarımız bu imkanları değerlendirecek şekilde hareket etsinler ve muhalefetin o telaffuzlarına kulak asmadan yollarına devam etsinler. Muhalefete çağrımı yineliyorum sakin olun işimizi yapalım milletin aklıyla oynamayın düne kadar Türkiye Cumhuriyeti Hazinesinde bir şey kalmadı diyenler 5 dakika sonra iktidara geldiğimizde altınları merkez bankasında dağıtacağız deyin Merkez Bankası ve Hazine’nin kasaları boşsa ne dağıtacaksınız Boş değilse neden boş diyorsunuz? ?İnsanların aklıyla oynamayın.Yetmezmiş gibi 21 yılda Türkiye’ye yurt dışından yapılan yatırım miktarı ortada.Türkiye güvenilir bir ülke.Özellikle gelişmekte olan ülkeler arasında en çok yatırım alan ülke Türkiye Türkiye’dir. Bu toplantılarda kalkıyorsunuz, ‘Şu kadar para getireceğim’ diyorsunuz. Kusura bakmayın hiçbir fon yöneticisi, hiçbir ülke, hiçbir uluslararası kuruluş bir ülkeye muhalefetin hem liderine hem de yöneticisine bakarak yatırım yapmaz. Tüm fonlar, yatırımcılar, doğrudan ve doğrudan hükümetin ne dediğine bakacak olanlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu