Ekonomi

Bakan Şimşek: Refahı artıracak modele devam edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TÜSİAD Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği yöneticileri ve daha sonra Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyeleri ile TBB yöneticileri ile Akmerkez’de bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Şimşek, “Bu dönemde yeni program çalışmaları çerçevesinde toplumun tüm kesimleri, iş dünyası, finans sektörü, sendikalarımız ile istişarelerde bulunacağız. Devam edeceğiz. toplumda refahı artıracak bir modelle yola çıkıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bugün yapılan toplantının bir istişare toplantısı olduğunu belirten Şimşek, Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörünü konuştuklarını söyledi.

Şimşek, “İlginize teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar ilgi (toplantıya basının ilgisi) beklemiyordum. Bu aşamada söyleyeceklerim bunlar…” dedi.

TÜSİAD gün içinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşmede son gelişmelere ilişkin sunum yaptı. TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu’nda konuşan Tuncay Özilhan, “TÜSİAD yönetimi olarak Sayın Mehmet Şimşek ile bir araya geldik. Ekonomi yönetimine ilişkin tespitlerimizi Sayın Bakan ile paylaştık ve çok açık ve samimi bir toplantı gerçekleştirdik. ikiz açığı yaşıyoruz ama sorunlarımız çözülemez değil.’ ifadelerini kullandı.

beylikovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu