Haber

“Balıkesir’i ihracatta cazibe merkezi haline getireceğiz.”

AK Parti Balıkesir İl Başkan adayı Cüneyit Kaba, Balıkesir’de ihracat yapmayı hedefleyen start-up firmalara bölgesel yatırım teşvikleri hazırlayacaklarını açıklayarak, “Balıkesir’i yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getireceğiz.”

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY

AK Parti Balıkesir İl Müdürlüğü Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini 4 yıldır sürdüren Cüneyit Kaba, ihracat uzmanıdır. 2018 yılından itibaren ASRİN İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürütmektedir. Cüneyit Kaba artık Balıkesirli hemşerilerinden biridir. yerel siyasette daha aktif rol almayı hedefliyor.

YATIRIMCILARA İHTİYACIMIZ VAR

Balıkesir’in en önemli ihtiyacının yatırımcı eksikliği olduğunu belirten Kaba, yatırımcıların Balıkesir’i tercih edebilmesi için şehrin kapasitesinin arttırılmasının önemine değindi. Cüneyit Kaba, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve Balıkesirlilerle birlikte kentin kapasitesini yüzde yüze çıkaracak etkili kısa, orta ve uzun planlar geliştireceğini sözlerine ekledi.

YENİ POLİTİKALAR OLUŞTURACAĞIZ

AK Parti İl Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde değerli misyonlar üstlenen Kaba, Balıkesir’in tarım ve sanayi üreticilerini dış pazara taşımaya yönelik politikalar üreteceğine dikkat çekti. Kaba, Balıkesir’in doğal ve doğal güzelliklerinin kentte düzenlenecek uluslararası fuarlarla tanıtılmasının yanı sıra tarım, turizm ve sanayi alanlarında değerli yatırımlar yapılarak bölge ekonomisinin canlandırılabileceğini vurguladı.

ANA AMACIMIZ ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAK

Cüneyit Kaba, “Türkiye İhracatçılar Meclisi ile yapmayı hedeflediğimiz görüşmeler sonucunda Balıkesirli tarım ve sanayi üreticilerimizin dünya pazarında yer almasını sağlayacağız. Bizim asıl görevimiz hemşerilerimizi kalkındırmaktır.” Sahip olduğumuz vizyonla Balıkesir’in refah seviyesini yükselteceğiz.”

TARIMSAL ÜRETİMDE KULLANILAN TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRECEĞİZ

Tarımsal üretime dikkat çeken Kaba, “Amatör de olsa gençlerimizi, özellikle de gençlerimizi tarımsal üretimimize dahil etmek için şehrimizde projeler üreteceğim.” Balıkesirlileri sadece tüketimin değil, üretimin de bir parçası haline getirmek ve bu amaçla küçük tarımsal üretim alanları oluşturmak istiyoruz. Tarımsal ilaçlamada verim kaybının önlenmesi için ilaçlama dronelarının yaygınlaşmasını sağlamayı ve bunu teşvik edip desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

BALIKESİR’İN İHTİYACINI BİLİYORUZ

Yaptığı çalışmalarla hiç ihracat yapmamış firmaların ihracata geçmesini sağladığını belirten Cüneyit Kaba, “Balıkesir’in neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. En önemli ihtiyacımız yatırımcılar. Yatırımcıların Balıkesir’i tercih edebilmesi için elimizden gelenin en iyisini ortaya koyabilmemiz gerekiyor. Uzun ve kısa vadede sizin planlamanızla kuracağınız ekiple bunu başaracağız. Biz Balıkesirliyiz.” Bunu hemşerilerimiz, iş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek başaracağız” dedi.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı adayı olan Cüneyit Kaba, 1972 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Avustralya’nın Sidney kentinde tamamladı. 1995 yılında Refah Partisi Gençlik Kolları’nda aktif görev alan Kaba, evli ve dört çocuk babasıdır. 2009 yılında Avustralya’dan memleketi Balıkesir’e dönen Kaba, 2015 yılında kendi dış ticaret şirketini açtı. Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyor. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Haberler.com / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu