Haber

Bangladeş’te trafik kazası: 14 ölü, 12 yaralı

DAKKA, 7 Haziran (Xinhua) — Çarşamba günü Bangladeş’in Sylhet kentinde bir kamyon ile bir kamyonetin kafa kafaya çarpışması sonucu en az 14 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

Sylhet bölgesindeki Dakshin Surma karakolunun müfettişi Md Abul Hossain, Xinhua’ya hayatını kaybedenlerin hepsinin inşaat işçileri olduğunu söyledi.

Yetkili, başkent Dakka’nın yaklaşık 240 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bölgede yerel saatle 06:00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında bazı çalışanların ağır yaralandığını bildirdi.

Yaralıların tamamının çevredeki hastane ve kliniklere kaldırıldığını belirten yetkili, kazanın çıkış nedeniyle ilgili soruşturma yürütüldüğünü kaydetti.

Bangladeş, dünyada trafik kazalarında ölüm oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri olarak biliniyor. Bunun sebepleri arasında kalitesiz otoyollar, bakımsız araçlar, trafik kurallarının ihlali ve trafik biriminin yetersiz denetimi sayılabilir.

Geçen ay yayınlanan bir rapora göre, Ramazan Bayramı’nda 15-29 Nisan ortasında ülkede 304 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 328 kişi öldü, 565 kişi yaralandı.

nurdagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu