Haber

Başkan Büyükakın: Güçlü bir spor ekosistemimiz var

“Spor Kenti Kocaeli” idealini gerçekleştirmek için çocuk, genç, yaşlı tüm vatandaşların spor yapabileceği mekanlar oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Yahya Kaptan Spor Kulübü Başkanı Besim Subaşı ve voleybol ekibi İstanbul’da ağırlandı. onun ofisi. Genç sporcularla yakından ilgilenen ve dönemle ilgili yöneticilerden bilgi alan Lider Büyükakın, “Başarılı olmanın sadece sonuçlardan ibaret olmadığını unutmayın. Aynı zamanda spora olan sevginiz ve saygınız da önemli” diyerek, “Başkalarına ilham vermek, takım ruhunu sürdürmek ve adalet ilkelerine bağlı kalmak da başarıda önemli faktörlerdir” dedi.

 

7’DEN 77’YE HERKES İÇİN SPOR

Başkan Büyükakın, “7’den 77’ye herkese spor yapma imkanı sunuyoruz” diyerek, konuklarıyla başta voleybol olmak üzere sporda nasıl gelişebileceğimiz konusunda da görüş alışverişinde bulundu. Kocaeli’nin spora ve sporcuya destek konusunda lider bir il olduğunun da altı çizilerek, “Genç sporcularımızı motive etmekten, başarılarınızdan dolayı biz de mutlu oluyoruz. şunu söylemeliyim ki; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sporcularımızın ve kulüplerimizin her zaman yanındayız.”

 

AMATÖRLERE BÜYÜK DESTEK

“Amatör sporu her yönüyle destekleyen bir belediyecilik anlayışının yanı sıra sporu ve fiziksel aktiviteyi herkes için hayatın normal bir parçası haline getirecek yatırımlar da yapıyoruz” diyerek misafirlerin sorularını yanıtladı. Doğru yönlendirebileceğimiz gençler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle siz spor yapan gençlerin sporu özendirici bir konumda olması önemlidir.” , yöneticiler ve sporcu ailesi” diye konuştu, “Hedefimiz bu gücü her geçen gün büyüterek belediyemizin desteği ile Türkiye’nin en güçlü spor ekosistemine sahip şehri haline gelmek. Her iki tarafın da katılımıyla gerçekleşecek. sporcularımız ve spor kulüplerimiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mudanyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu