Yaşam

Bülent Şakrak’tan Epilepsi Hastalarına Anlamlı Destek

Ünlü oyuncu Bülent Şakrak, epilepsi hastalarının toplumda karşılaştığı ön yargıları yıkmayı amaçlayan Epilepsiye Bak farkındalık kampanyasının gönüllü elçisi oldu. Şakrak, 12 Şubat Dünya Epilepsi Günü’nde önyargıların karanlığının ardında #Gerçeği Gör mesajını verdi.

Bülent Şakrak, Türkiye Epilepsiyle Mücadele Derneği’nin sekiz yıldır yürüttüğü Epilepsiyi Arayın farkındalık kampanyasının gönüllü destekçisi olarak farkındalık elçisi oldu.

Epilepsiyi Ara farkındalık kampanyasına destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Bülent Şakrak, Dünya Epilepsi Günü kapsamında şu açıklamalarda bulundu: “Epilepsi Farkındalık Araştırması sonuçlarına göre; Ülkemizde yakınlarının epilepsili bir bireyle evlenmesini istemeyenlerin oranı yüzde 36, patron olsaydı epilepsili bir bireyi işe almak istemeyeceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 22. yüzde. Toplum olarak epilepsi hastalarına bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor gibi görünüyor. Epilepsiyi Ara farkındalık kampanyasıyla önyargıların karanlığının ardında #Gerçeği Gör diyoruz. “Herkesi bu konuda bilinçlendirmeye ve epilepsili bireylerin evlenebileceğini, çocuk sahibi olabileceğini ve iş hayatında çok başarılı olabileceklerini çevrelerindekilere anlatmaya davet ediyoruz.”

 

“Ülkemizdeki 1 milyon epilepsi hastası için Bülent Şakrak’ın desteği çok anlamlı.”

Türkiye Epilepsiyle Mücadele Derneği Lideri Prof. Dr. Nerses Bebek Bülent Şakrak’ın Epilepsiyi Ara farkındalık kampanyasına gönüllü desteğinin ülkemizdeki 1 milyon epilepsi hastası ve yakınları için çok anlamlı olduğunun altını çizdi. Hastaların sosyal ön yargılar nedeniyle sosyal yaşamda pek çok zorlukla karşılaştıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Bebek Nerses, farkındalığın ışığını ne kadar genişletebilirsek herkesin ‘Doğruyu görmesini’ de o kadar sağlayabiliriz dedi. Prof. Dr. Bebek, epilepsili bireylerin de herkes gibi hayatına devam edebileceğini, okuyabileceğini, evlenebileceğini, çocuk sahibi olabileceğini ve çalışabileceğini vurguladı.

Türkiye Epilepsiyle Mücadele Derneği, farkındalık yaratmak için herkesin yapabileceği bir şey olduğunu hatırlatarak, farkındalık ağının modülü olmak isteyenlere, Epilepsiye Bak Instagram sayfasında #MorGözlük filtresiyle kendi fotoğraflarını çekip, kendi fotoğraflarını çekmeleri çağrısında bulundu. farkındalık bildirilerini #LookForEpilepsy ve #SeeThe Truth hashtag’leriyle sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habereldivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu