Haber

Büyükşehir’den Yarımca’ya yeni sahil parkı

Büyükşehir’den Yarımca’ya yeni sahil parkı

Darıca’dan Karamürsel’e kadar uzanan sahil şeridinde onlarca sahil parkını kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Yarımca sahil parkında çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, herkesin faydalanacağı ortak yaşam alanlarını kente kazandırmaya devam ediyor. Kocaeli’yi keyifli bir şehir haline getirme fikrini şekillendirdiği projelerle birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Körfez Yarımca’ya yeni bir sahil parkı inşa ediyor.

KENTSEL DONANIMLAR EKLENECEK
İzmit Körfezi kıyısında, Darıca’dan Karamürsel’e kadar onlarca sahil parkını kent sakinlerinin hizmetine kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Yarımca’da da yeni bir sahil parkı inşa ediyor. Çalışmaların hızla devam ettiği projede yürüyüş yolları, bisiklet yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı, yaşlılar için eğitim alanı, yeşil alanlar ve oturma alanları yer alacak. Yürüyüş yolları, fitness alanı, çocuk oyun alanı ve yaşlılara yönelik eğitim alanlarının tamamlandığı parkta, yeşil alanlar ve oturma alanları da tamamlandı. Öte yandan elektrikli aydınlatma, otopark ve rekreasyon alanları imalatları da devam ediyor. Proje kapsamında Yarımca sahil parkına kentsel tesisler de eklenecek.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ortaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu