Ekonomi

Cboe başvurusu, VanEck ve 21Shares’in Solana ETF planlarını doğruladı

Chicago Opsiyon Borsası (Cboe), SEC’den varlık yöneticileri VanEck ve 21Shares’in Solana tabanlı bir borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürmesine izin vermesini resmi olarak talep etti.

Borsa, dün Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonuna (SEC) 19b-4 başvurularını sundu ve düzenleyici tarafından onaylanması halinde bu ürünleri listelemeyi istiyor. SEC, başvurunun alındığını onayladıktan sonra düzenleyicinin ürünler hakkında karar vermesi gereken 240 günlük süreç resmi olarak başlar.

Cboe Global Markets’ın ETP listelemeleri küresel başkanı Rob Marrocco, başvurulara dair yaptığı açıklamada “Borsamızda ilk ABD spot Bitcoin ETF’lerini başarıyla listeledikten ve spot Ether ETF’lerini listelemek için için SEC onayı aldıktan sonra şimdi de Bitcoin ve Ether’den sonra en aktif olarak işlem gören üçüncü kripto para birimi Solana’ya artan yatırımcı ilgisini ele alıyoruz.” dedi.

Cboe; Fidelity, Ark/21Shares ve VanEck tarafından listelenen ürünler de dahil olmak üzere mevcut 10 spot Bitcoin ETF’inden altısını zaten listeliyor. Onaylanmaları halinde 5 spot Ether ETF’ini de listeleyecek.

Sektör analistleri, SEC’nin bu hafta Ether ETF’lerini listelemeye izin vermesi bekliyor. En güncel duyurular, başvuruların şu anda herhangi bir ücret bilgisi içermediğini gösteriyor.

Hem VanEck hem de 21Shares, bir kuruluşun piyasada yeni bir menkul kıymet sunmak istediğinde gerekli olan S-1 başvurularını Haziran ayında yaptı. Bir 19b-4’ün sunulması süreçteki ikinci gerekli adımdır ve SEC’yi borsa gibi bir öz düzenleyici kuruluş (SRO) tarafından önerilen kural değişiklikleri hakkında bilgilendirir.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu