Haber

Denizli’de büyük facia geri döndü! Yolu kapattılar ve treni durdurdular.

Denizli’de 4 gün sonra yeniden yaşanan sel felaketi, karayollarının yanı sıra demiryolu hattının da çökmesine neden oldu. Arazilerini kontrol etmeye gittiklerinde çökmeyi fark eden vatandaşlar, karşıdan gelen treni son anda durdurarak bir facianın önüne geçti.

Denizli’de geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen sel, akşam saatlerinde yeniden yüzünü gösterdi. Kent merkezinde çok sayıda konutun sular altında kaldığı sel, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın ardından demiryolunu da vurdu.

Şiddetli yağmurun ardından kanaldan taşan sular, tarım arazileri ile birlikte bölgeden geçen İzmir-Aydın-Denizli demiryoluna büyük zarar verdi. Demiryolunun Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı ve Korucuk mahallelerinin ortasında oluşan su birikintisi nedeniyle çökme meydana geldi.

Arazilerini incelemek için bölgeye gittiklerinde demiryolundaki çökmeyi fark eden vatandaşlar, durumu ilgili birimlere bildirdi. Bu sırada bir trenin yaklaştığını gören vatandaşlar, o yöne doğru koşarak trenin durmasına neden oldu. Ciddi bir çökme nedeniyle geçişine izin verilmeyen tren, en yakın istasyona yönlendirildi. Trenden indirilen yolcular başka araçlarla gidecekleri yere ulaştırıldı.

“TRENİ DURDURAMIYORUZ, KÖTÜ ŞEYLER OLABİLİR”

Olayları cep telefonlarıyla kaydeden ve koşarak treni durduran vatandaşlar, “Evimiz yakın olduğu için bölgeye bakmaya geldik. Tren yolunun çöktüğünü görünce yetkililere haber verdik. Aramamızdan 5 dakika sonra bile trenin geldiğini görünce oraya koştuk. yönlendirip uyardı. Rabbim bir şekilde bizi buraya gönderdi”sözleriyle konuştu.

sileajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu