Haber

Depremzedeler için ahlaki aktivite

Uzman ekiplerden oluşan portatif oyun aracı ‘rüya tamircisi’ köy köy dolaşarak çocuklarla birlikte bir mekana geliyor. Depremzedelerin hayallerini onarmak için yola çıkan ekip, onlara şarkılar söyleyip oyunlar oynuyor.

Hatay’da farklı alanlarda gerçekleştirdiği etkinliklerle depremzedelere destek olmayı amaçlayan İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin oluşturduğu “rüya tamircisi mobil oyun aracı”, gittiği köylerde çocuklar için müzikli cümbüşler, sanat etkinlikleri ve çeşitli oyunlar düzenliyor. Son olarak Defne’nin Ballıöz Mahallesi’ndeki ilkokuldaki çocuklarla buluşmaya gelen grup, onlara şarkılar söyleyip oyunlar oynadı. Çocukların aileleri, muhtemelen günler sonra, çocukların etkinliğe katılmasını yüzlerinde gülümsemeyle izledi.

ÇOCUKLARA UMUT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. Proje Koordinatörü İlknur Daşdemir, binlerce binanın yanı sıra çocukların da hayallerinin yıkıldığını belirterek, “Depremin olduğu ilk günden beri Hatay’dayız. 50 kişilik arama kurtarma ekibimizle buraya geldik. 30 bin kişilik aşevi oluşturduk.Son olarak çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak için portatif oyun aracını da hayata geçirdik.Aracın adını ‘rüya tamircisi’ koyduk. “Bölgede köy köy dolaşarak çocukların umutlarını canlı tutmak için çalışıyoruz. Gittiğimiz her yerde umut var diyorlar. Bayrağımızın dalgalandığı her coğrafyada umut görüyoruz. Çocuklara umut aşılamaya devam edeceğiz.”

– Hataypinarbasi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu