Haber

Diyarbakır’daki TYP mağdurları CİMER’e başvurdu

Diyarbakır İş-Kur Müdürlüğü’nün 2 Mayıs 2023’te işe aldığı 45 kişi, 6 ay sonra işten çıkarıldı. Depremden etkilenen iller için çıkarılan ve Resmi Gazete’de yayımlanan 9 ay uzatma kararından 45 kişi yararlanamadı. Toplumsal Fayda Programları mağdurları, 1 Kasım itibarıyla işlerine son verildiğini ve yerlerine başka kişilerin işe alındığını öğrendi.

CİMER’E BAŞVURDULAR

Amida Haber’e göre, CİMER’e başvuran TYP mağdurları, süre uzatımından yararlanmak istediklerini belirtti. CİMER’e dilekçe yazan bir TYP mağduru şu ifadeleri kullandı: “Olağanüstü hal kapsamında Hani Kaymakamlığı’nda görevlendirildim. İş-Kur’daki sürem 31.10.2023 tarihinde doluyor. Bir depremzede olarak, maddi durumumu da göz önünde bulundurarak İş-Kur’un Twitter (X) sayfasında 16 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan 9 ay uzatma kararının şahsıma da uygulanmasını ve Hani Kaymakamlığı’ndaki işime devam etmemi istiyorum. Şu anda çalışıyorum. Yetkililerin bu konuya dikkat etmesini rica ediyorum.”

CİMER CEVAP VERDİ

CİMER’den verilen yanıtta, Hani Kaymakamlığı ile İş-Kur Müdürlüğü arasında 6 aylık sözleşme yapıldığı, TYP süresinin uzatılmasına ilişkin İş-Kur Diyarbakır İl Müdürlüğü’nün değerlendirme yapacağı belirtildi.

catalca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu