Ekonomi

FAST’ın ilk e-para şirketi oldu

İSTANBUL (İGFA) –Ülkenin ve bölgenin en büyük para transferi operasyonunu yürüten United Payment, bankalar arasında her saat hızlı para transferi yapılmasını sağlayan FAST sistemine onay alan ilk e-para şirketlerinden biri oldu.

United Payment kullanıcıları artık IBAN numarasına ihtiyaç duymadan 20 bin TL üst limitle para transferi işlemlerini ışık hızında gerçekleştirebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan United Payment CEO’su İlker Sözdinler, Türkiye’nin nakitsiz toplum ve finansal demokratikleşme alanında yürüttüğü tüm çalışmalara gönülden destek verdiklerini belirtti.

Uluslararası para transferi alanında dünya devleriyle iş birliği yaptıklarını ve sadece Türkiye’de değil bölge genelinde çalışmalar yürüttüklerini belirten Sözdinler, “Genç, dinamik, yüksek vasıflı grubumuzla ekosistemi büyütmek için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. ve ülkemize katma değer sunan yeniliklerimiz.Bu anlamda Merkez Bankası’nın ödeme ve e-para kuruluşlarını FAST sistemine dahil eden düzenlemeye dahil olan ilk şirketlerden biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. hizmet verdiğimiz cüzdan kullanıcıları 7/24 hızlı ödeme hizmetinden yararlanabilecek. Ayrıca müşterilerimizin kullanımına banka gibi hesap açıp IBAN verebileceğiz. “Gönderip almak çok kolay olacak. para. Ödeme sisteminde bu tür rekabeti artıracak düzenlemeler sayesinde ülkemizin dünyada üst sıralara çıkacağına ve müşteri hizmet kalitesinin artacağına inanıyoruz.”

Liralaştırma stratejisi kapsamında dijital ekonomi yol haritasının önemli bir unsuru olan FAST Sisteminin kapsamını ve kapsamlılığını artırmak amacıyla Merkez Bankası tarafından hayata geçirilen uygulama sayesinde United Payment kullanıcıları, doğrudan para transferi gerçekleştirebilecek. bir banka.

ceylanpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu