Haber

Fatih Erbakan: Yerel seçime kendi adaylarımızla gireceğiz

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, genel merkezinde düzenlenen Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı öncesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti seçim işleri daire başkanlığına 2024 Yerel Seçimleri için aday başvuruları aldığını belirten Erbakan, 81 il, ilçe ve beldede seçimlere katılma düşüncesinde olduklarını belirtti.

Erbakan, kısa sürede Türkiye çapında teşkilatlanmayı tamamlamış, bir yıldan kısa bir sürede partisi tarafından seçimlere katılma hakkını elde etmiş, iki büyük kongre düzenlemiş, 300 bine yakın üye kaydettirmiş ve 21 yıl aradan sonra 14 Mayıs’ta partinin başkanlığını yapmıştır. Milli Görüş Meclis’e getirildi. Girdikleri ilk seçimde 5 milletvekili kazandıklarını belirten Erdoğan, “Bütün bu adımlar atılırken tek kuruş devlet yardımı almadan, dış güçlerin desteği olmadan, medya desteği olmadan adım adım zafere yürüdük. ve hiç rüzgar esmeden.” İnanç varsa fırsat vardır dedik. İlk seçimimizde çok önemli bir başarı elde ettik. “Türk siyasetinin kilit partisi haline geldik” dedi.

2024 Yerel Seçimleri ile ilgili yetkili kurumların konu üzerinde çalıştığını ve aday adaylarının bulunduğunu belirten Erbakan, şunları söyledi:

“Seçim İşleri Müdürlüğümüze ve Yerel Yönetim Müdürlüğümüze aday seçimi ile ilgili başvurular geliyor. Şu anda adaylarımız var. Bunlar doğal olarak değerlendirilecek ve değerlendirilecek. Şu anda tüm ilçe, ilçe ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme fikrini değerlendiriyoruz. Bu doğrultuda hazırlıklarımıza en hızlı şekilde devam ediyoruz. Az önce de söylediğim gibi milletimiz 89 ve 94’ün Milli Vizyon belediyeciliğini gerçekten çok özlüyor. O dönem sıklıkla anılıyor ve bu atıkların yapımı tamamen haklı. O ruh ve heyecanla milletimizi yeniden efsane hizmetlerle buluşturmaya kararlıyız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu