Haber

Filistin kan gölüne döndü, ABD’den Türkiye üssüne karşı bir hamle daha: Her olasılığa hazırlıklı olun!

Yunanistan ile son dönemde gelişen diplomatik ilişkiler, Yunan basınının iddialarının doğrulanması durumunda yeniden kopma noktasına gelebilir.

Yunan basınında yer alan haberlere göre Atina, ülkedeki askeri üsleri ABD’ye açtı.

“SADECE İNSANİ NEDENLERDEN DOLAYI”

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan haberde, üslerin kullanım izninin sadece insani amaçlarla kullanılacak nakliye uçakları, takviye helikopterleri ve işçiler için verildiği belirtildi.

ORTADOĞU İNŞAATLARI DURUMUNDA HAREKETE GEÇECEKLER

ABD uçakları ve diğer unsurlar Yunan üslerinde konuşlandırılacak, “Ortadoğu’da karışıklık olması durumunda ABD, Yunanistan ve üçüncü ülke vatandaşlarının bölgeden tahliyesi için kullanılacak.”vurguladı.

Haberde, bu tesisin ABD ile Yunanistan arasındaki karşılıklı savunma işbirliği anlaşması çerçevesinde sağlandığı belirtilirken, ABD’nin bu anlaşmanın öngördüğü üsler dışında da üs kullanmasına izin verildiği ileri sürüldü.

ABD HER OLASILIĞA HAZIRLANIYOR

“CNN Yunanistan”Haber sitesinde önceki günlerde yer alan habere göre, İsrail-Filistin çatışmasının başlamasının ardından her türlü olasılığa karşı hazır olmayı hedefleyen ABD, askeri uçaklarını konuşlandırdı. “güvenlik mesafesinde”Dağıtım için Yunan Silahlı Kuvvetlerinin altyapısını kullanmak istediği iddia edildi.

CNN Yunanistan’ın Girit’teki Suda Üssü’nden elde ettiği fotoğraflarda, 7 ABD hava ikmal aracı, 10 C-130 nakliye uçağı, KC-135 tipi havada yakıt ikmal uçağı, Boeing P-8 Poseidon tipi denizaltı ve su üstü savaş uçağı görülüyor. görülen.

sarikaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu