Renk

Galaxy S24’te ekran sorunu var mı yok mu? Samsung yine karıştı

Samsung İspanya geçtiğimiz günlerde “Galaxy S24’te kullanılan ekran teknolojisinde daha doğal bir izleme deneyimi sağlamak için bazı değişiklikler yapıldığını” duyurdu. Açıklamada, “kullanıcıların eski cihazlara göre renk derinliğinde farklılıklar fark edebileceği” vurgulanırken, Samsung açısından yeni renk ve parlaklık ayarlarının “daha doğru ve rahat görüntüleme sağladığı” belirtiliyor.

Canlı ekran moduna aşina değilseniz kısaca şu şekilde açıklayalım: Uzun yıllardır Samsung telefonlarda bulunan bu mod, kullanıcılara daha canlı ve etkileyici renkler sunuyor. Nesnelerin gerçek renklerini biraz değiştirse de ortaya çıkan görüntü kullanıcıları memnun ediyor.

Ancak forumlarda ve Reddit’te birçok Galaxy S24 kullanıcısı, canlı modun normalden daha sönük olduğunu iddia ediyorve S24 modellerinin eski telefonlara göre farkını gösteren ekran görüntülerini yayınlıyor.

Canlı destek temsilcisi sorun olmayacağını söyledi ancak…

Birkaç gün önce Samsung sorunu kabul ediyor ve bir düzeltme üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Bir Samsung canlı destek temsilcisi, “gelecekteki bir yazılım güncellemesinin” eski renkleri geri getireceğini belirten bir bildiri yayınladı. Ancak bu haberlerin geri kalanının boş olduğu ortaya çıktı. Daha doğrusu Samsung bu bilgiyi doğrulamadı, dolayısıyla güncelleme fikrinden büyük ihtimalle vazgeçti.

Son gelen haberlere göre Samsung mevcut konfigürasyona sadık kalacak gibi görünüyor. Başka bir deyişle Koreli şirket, Ekranda herhangi bir problem yok, her şeyin normal göründüğünü belirtiyor.

Ancak bu değişikliği tersine çevirmek sadece birkaç satır kodla mümkün. Yeterli sayıda kişi şikayette bulunursa Samsung’un kararından geri dönmesi kaçınılmaz olabilir.

iyiderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu