Haber

Gazze’ye destek için Kastamonu’da Hayır Çarşısı açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği (TÜGVA) tarafından Kastamonu’da Gazze’ye destek amacıyla yardım pazarı açıldı.

Belediye Caddesi üzerindeki bir iş yerinde düzenlenen hayır pazarında Gazze’ye yönelik yiyecek, içecek, dekoratif ürünler ve ev hanımlarının el sanatlarından çeşitli ürünler satışa sunuldu.

Vali Meftun Dallı açılış konuşmasında, Gazze’nin haftalardır tarihinin en büyük zulümlerinden birini yaşadığını söyledi.

Zulmün bir an önce sona ermesini dileyen Kollu, “Umarım bu zulmü yapanlara Allah bir an önce lanet etsin. Duanın yanı sıra fiili duaya da ihtiyacımız var. Türkiye Gençlik Vakfımızın yaptıklarını fiili kabul ediyoruz. Allah tüm kardeşlerimize rahmet eylesin. Allah oradaki kardeşlerimizin acılarını, sıkıntılarını bir nebze olsun affetsin.” Umarım o da sakinleşir.” dedi.

TÜGVA İl Temsilcisi Selim Önen, hayır pazarının 3 gün süreceğini belirterek, “Bir kardeşe, bir yaralıya bir nefes, bir can simidi olmak niyetiyle yola çıktık. Yaptığımız çalışmalar var. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” “dedi.

Açılışa AK Parti Milletvekili Halil Uluay, kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

haber-gokcebey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu