Ekonomi

Hamsi tezgâhları şenlendirmeye başladı

Eskişehir’de balık tezgahlarında azalan palamut, yerini yavaş yavaş hamsiye bırakırken bollaşan hamsiye vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

Karadeniz’de dönem başından bu yana yaşanan palamut bolluğu tezgahlarında hamsinin az olmasına sebep olmuş, fiyatlarını da yükseltmişti. Bugünlerde kilosu 80 TL’ye satılan hamsi fiyatının önümüzdeki günlerde 40 TL’ye kadar düşmesi bekleniyor. Uzun müddettir tezgahlarda hamsiyi bekleyen vatandaşların ilgisi ağır olurken, bereketli geçen av dönemi hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürüyor.

“Çinakopun kilosu 70 TL”

Et, tavuk üzere yiyeceklere nazaran balık daha uygun olduğu için vatandaşın tercih ettiğini lisana getiren Muharrem Şahin, “Şu an balık tezgahlarında palamut yavaş yavaş bitmeye başlıyor. Tanesini 50 TL’ye satıyoruz. Bunun yanı sıra hamsi bollaşmaya başladı. Kilosu şu an 80 TL. Önümüzdeki günlerde 40 TL’ye kadar düşmesi bekleniyor. Ayrıca çinakop bolluğu var. Kilosu 70 ila 80 TL arasında değişiyor. Havaların soğumasıyla tezgahlarda ballık bollaşacağı için fiyatlarda düşüş olur. Et, tavuk gibi proteinlere nazaran balık daha uygun olduğu için vatandaş balık yemeği tercih ediyor” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu