Haber

Hatay’daki Aba Güreşlerinde İranlı güreşçilerin rakibi olmadı

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Aba Güreşleri Federasyonu Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, oyunların açılışında yaptığı konuşmada, 12 yıl önce bu düzenlemeye başladıklarında aba güreşinin neredeyse unutulmaya yüz tuttuğunu söyledi.

HBB Başkanı Savaş, Aba Güreşini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla Dünya Aba Güreşleri Federasyonu Kurucu Lideri Prof. Dr. İbrahim Öztek ve ekibiyle Dünya Aba Güreşleri Federasyonu’nu kurduklarını ve aba’yı yeniden canlandırdıklarını anlattı. güreş.

Başkan Savaş, konuşmasına şöyle devam etti: “6 Şubat’ta yaşanan depremle büyük bir talihsizlik yaşadık. Bu talihsizliğin ardından arkadaşlarıma ‘6 Şubat’ı unutmasınlar, unutturmayalım’ dedim. 6 Şubat itibarıyla aba güreşinin yanı sıra Hatayspor, basketbol, ​​satranç, masa tenisi ve voleybola da devam ediyoruz. Hatay’da gerçekten üzüldüğümüz için bunu yapıyoruz ama Hatay’ı normalleştirmemiz lazım. Sadece fiziki olarak değil, Hatay’dan ayrılan insanlarımızın geri getirilmesi için de çaba göstermemiz gerekiyor. Bu yüzden bugün bu oyunları burada yapıyoruz.”

Açılış konuşmalarının ardından başlayan güreş müsabakalarında Türkiye’den 33, Almanya, Gürcistan, Özbekistan, Afganistan, Romanya, İran, Azerbaycan ve Karakalpakstan’dan 20 sporcu şampiyon olmak için minderde ter döktü. 60, 70, 80 ve +90 kilo kategorilerinde gerçekleştirilen karşılaşmalar oldukça renkli ve çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

İRANLI SPORCULAR AĞIR SIKLET FİNALİNDE BİRİNCİ OLDU

Ağır siklet finalinde iki İranlı sporcu Yazdan Hassanpour ve Behzad Etemadi Badlo karşı karşıya geldi. İranlı iki ağır sıklet arasındaki mücadelede rakibini geride bırakan Yazdan Hassanpour birinci sıraya yükseldi. Türk güreşçi Feyyaz Yazıcı üçüncü, Gürcü atlet İosebi İarajuli ise dördüncü oldu.

haberhalkapinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu