Haber

HDP ve Yeşil Sol: 14 Mayıs’ta bu bayramı çifte bayrama çevireceğimize inancımız tam.

HDP Eş Genel Başkanları ve Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri, Ramazan Bayramı mesajlarında 14 Mayıs seçimleri üzerinden ‘çifte bayram’ vurgusu yaptı.

“15 Mayıs’ta çifte bayram dileğiyle: İyi Bayramlar!” 14 Mayıs’ta bu bayramı çifte bayrama çevireceğimize inancımız tamdır.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Bayram münasebetiyle tüm halkımızı bu bayrama davet ediyoruz. iktidara rağmen depremde ortaya çıkan dayanışma duygusunu yaygınlaştırmak ve bunu 14 Mayıs’ta yapmak.” “Dünyada gerçek bir değişim ve dönüşüm çağrısı yapıyoruz. Hayatımızı eşit ve özgürce yeniden yaratabiliriz. 14 Mayıs’ı yaşadığımız topraklar ve insanlarımız için gerçek ve kalıcı bir bayrama dönüştürebiliriz.”

Açıklamanın tam metni şöyle:

Bir yanımız bitmeyen matem, bir yanımız bahar bahçesi: Bir yandan büyük acıların, şiddetli krizlerin, açlık ve yoksulluğun toplumumuza dayattığı bu Ramazan Bayramı’nı, bir yandan da değişim ve dönüşümün, gerçek bayramların ve yeşeren umutların eşiğinde karşılıyoruz. Bir yanımız bitmeyen yas, bir yanımız bahar bahçesi, bitmeyen bayram. Depremde kaybettiğimiz onbinlerce canımızı özlem ve özlemle anıyoruz. Onlara verdiğimiz sözün ve anılarına bağlılığın gereği olarak gerçek bir değişim yaratmalıyız. Şimdi etrafımızda örülen duvarlara rağmen birbirimize yaklaşma, kucaklaşma ve kucaklaşma zamanı. Yaralarımızı birlikte saracağız, umudu ve sevinci birlikte yeşerteceğiz.

GERÇEK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM İÇİN ÇAĞIRIYORUZ: Bu bayram vesilesiyle tüm halkımızı, iktidara rağmen depremde ortaya çıkan dayanışma duygusunu artırmaya ve bunu 14 Mayıs’ta gerçek bir değişim ve dönüşüme dönüştürmeye çağırıyoruz. Hâlâ eşit ve özgürce hayatlarımızı yaratabiliriz. 14 Mayıs’ı yaşadığımız topraklar ve insanlarımız için gerçek ve kalıcı bir bayrama çevirebiliriz.

Halkımızın Ramazan Bayramını bir kez daha kutluyor; Bayramın barışa, kardeşliğe, eşitlik ve özgürlüğe vesile olmasını dileriz. 14 Mayıs’ta bu bayramı çifte bayrama çevireceğimize inancımız tam.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu