Ekonomi

Hewlett Packard, Juniper’ı Satın Almadan Önce Bernstein’ın Piyasa Performansını Değerlendirdi

Bernstein, Hewlett Packard Enterprise Co’nun (HPE) notunu ‘Outperform’dan ‘Market Perform’a düşürdü ve şirketin hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 20,00 dolardan 17,00 dolara düşürdü. Bu değişiklik, teknoloji şirketinin Juniper Networks’ü (JNPR) 14 milyar dolara satın alma duyurusundan önce geldi.

Bernstein analistleri, son 10 yılda yıllık gelir artışı %2’nin altında olan JNPR’yi satın almak yerine, IBM ve HPE’nin geçmiş satın almalarında kullandıkları stratejiyi izleyerek şirketin birkaç küçük, hızlı büyüyen şirketi satın almasını tercih ediyor. Aruba ve SilverPeak. Öyle.

“Birleşmeler ve satın almalar da dahil olmak üzere değer yaratmanın çeşitli yollarının olduğunu kabul etmekle birlikte Juniper satın alımının şirketin büyüme yörüngesi üzerindeki etkisine olumlu bakmıyoruz. Bunun şirketin hisselerini artırmanın önündeki temel engel olduğunu düşünüyoruz. değerleme.”

Hewlett Packard Enterprise’ın mali tahminleri büyük ölçüde yılın ikinci yarısına yöneliktir. Yılın ikinci yarısı için öngörülen önemli düşüşler göz önüne alındığında, Aruba için belirlenen hedefler özellikle zorlayıcıdır. Bu, 2023’ün sonlarına doğru birikmiş siparişlerin azalması nedeniyle yıllık bazda yapılan zorlu karşılaştırmalar bağlamında geliyor. HPE’nin AI sunucuları için önemli bir birikmiş sipariş yığını var gibi görünse de, bu siparişlerden kaçının gerçekten büyümeye katkıda bulunacağı belirsiz. Cray Süper Bilgisayarlarına yönelik mevcut siparişlerdeki düşüşü telafi etti.

Bernstein ayrıca HPE’nin JNPR’yi satın almaya hazırlanırken önümüzdeki bir ila iki yıl veya daha uzun bir süre boyunca şirket içinde hareket etmesi gerekeceğinden endişe ediyor. Bu içsel odaklanma rakiplere avantaj sağlayabilir.

Analistler, şirketlerin büyük ölçekli birleşme ve satın almalarla ilgili geçmiş deneyimlerinin çoğunlukla olumsuz olduğuna dikkat çekti. Şirket yapısı, markalama ve yazılım sistemlerindeki olası farklılıklar nedeniyle HPE ile JNPR arasında gelir sinerjisi elde etmenin karmaşık olacağına inanıyorlar.

Duyurunun ardından Hewlett Packard Enterprise’ın hisse senedi fiyatı Salı günü erken işlemlerde %3,65 düştü.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-polatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu