Haber

Hurda Görünen Hırsızlar Arnavutköy’deki İşyerlerinin Paletlerini Çaldı

Arnavutköy’de hurda arayan hırsızlar, işletmelerin bahçelerinde bulunan paletleri çaldı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı. 3 yıldır paletlerinin düzenli olarak çalındığını öne süren esnaf isyan etti.

Arnavutköy’de hurdacıları arayan hırsızlar esnafı ayaklandırdı. İddiaya göre, araçlarına hurdacı kılığına giren hırsızlar, işletmelerin depolarındaki paletlere musallat oldu. İslambey Mahallesi’ndeki bir marketin deposundan çalınan paletler güvenlik kamerasınca görüntülendi. Görüntülerde, olay yerine kamyonetle gelen biri kadın iki hırsızın sokakta durduğu, ardından kadının bahçedeki paletleri beğenerek kullanışlı olanları çaldığı görüldü. Farklı paletlerin çalınmasının 3 yıldır düzenli olarak devam ettiğini savunan esnaf, duruma isyan etti.

“Beğenerek oynuyorlar”

Mahallede esnaflık yapan ve paletlerinin sürekli çalındığını öne süren Gürbüz Varol, “Özellikle sabah 5’ten 7’ye kadar hurda toplar gibi buraya çıkıyorlar ve sadece sağlam paletleri çalıyorlar. Ön plakayı çıkarıyorlar, arka plakaya çuval bağlıyorlar plakayı asla alamıyorlar ve bulunamıyorlar. Bazen farklı araçlarla çıkıp paletleri çalıp beğendikleri paletleri çalıyorlar ve sadece işe yarar paletleri bir erkek ve kadından 3 günlüğüne çalıyorlar. “Bir kere ben de tutmuştum, şikayet etmiştim, paleti buraya geri bırakmak için bir işlem yapılmamıştı. Bu konu ile ilgili karakola şikayetim var. Artık sabah 5 ile 7 arası nöbet tutuyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu