Haber

İBB kira yardımını yüzde 55 artırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentsel dönüşüm sürecinde olanlara sağlanan kira yardımlarını güncelledi. İBB Basın Müşavirliği tarafından yayımlanan bültene göre kentsel dönüşüm kira destekleri yüzde 55 oranında artırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yönetim Kurulu’nun aldığı karara göre, İstanbul’da 18 ay ikamet eden mülk sahiplerine verilen aylık 4 bin 500 TL’lik kira yardımı 7 bin TL’ye çıkarıldı.

Kiracılara 12 ay boyunca sağlanan aylık 4 bin 500 TL’lik yardım yeniden 7 bin TL’ye çıkarıldı. Binada ikamet etmeyen maliklere ise 18 ay boyunca aylık 3 bin TL tutarındaki yardım yüzde 50 artırılarak 4 bin 500 TL’ye çıkarıldı.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kira yardımı alanların Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından sağlanan kira yardımından da yararlanabileceği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaki Riskli ve Rezerv Alanlar’ın hızlı bir şekilde taranması sonucu kendiliğinden yıkılma ihtimali olan 1.556 binada yaşayan ve kira yardımından yararlanmak isteyen İstanbullular, tahliye ve yıkım işlemlerini önümüzdeki dönemde tamamlayacak. riskli binaların tespiti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilçe belediyesi aracılığıyla kira yardımını onaylamasının ardından İBB, kira yardımı sağlamaya başlayacak.

yigilcahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu