Ekonomi

İç borçlanma stratejisi (2)

Hazine ve Maliye Bakanlığı şubatta 55 milyar lira, martta 47.5 milyar lira, nisanda 35 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.

Bakanlığın Şubat-Nisan dönemi iç borçlanma stratejisinde, Şubat ayında 34,9 milyar lira, Mart ayında 55 milyar lira, 41,9 milyar lira iç borç servisi, Mart ayında 47,5 milyar lira ve 13,8 milyar lira iç borç servisi olarak belirlendi. Nisan. Milyarlarca liralık iç borçlanma yapılması öngörülüyor.

Şubat ayındaki iç borçlanmanın 49,6 milyar lirası borsa ihalelerinden, 3 milyar lirası doğrudan satışlardan, 2,4 milyar lirası kamu satışlarından, Mart ayındaki iç borçlanmanın 44,8 milyar lirası piyasa ihalelerinden, 2,7 milyar lirası halka satışlardan gerçekleşti. Nisan ayında kamu ve 34 milyar liralık iç borçlanma gerçekleşti. 1 milyar TL’sinin piyasadan ihalelerden, 1 milyar TL’sinin ise kamu satışlarından oluşması bekleniyor.

Bu dönemde 19 tahvil ihalesi yapılacak, 1 hazine bonosu yeniden ihraç edilecek ve 1 kira sertifikası doğrudan satılacak.

Şubat’ta 50 milyar lira, Mart’ta 87.5 milyar lira, Nisan’da 73.4 milyar lira ödeme yapılacak. Bu ödemelerin 120,2 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

(Bitti)

haber-karacabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu