Haber

İmamoğlu ve Yavaş gitti, Akşener’in formülü çıktı

ANKARA – Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının bugün açıklanması bekleniyor. CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti genel başkanlarının yapacağı toplantıya dakikalar kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret kararı aldı. Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı davet ettiği ve bu teklife olumsuz yanıt veren iki belediye başkanı, GÜZEL Parti lideri Akşener ile UYGUN Parti Genel Merkezi ek binasında görüşecek.

İmamoğlu, “Bugün çok önemli bir süreçte Mansur Yavaş ile değerli Meral Akşener hanımı ziyaret ettik. Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde bu görüşmeyi ziyaret ettik.” Yavaş, “Milletimiz ayrılığa tahammülü yok. Bunu Akşener’e ilettik. Değerlendirecekler” dedi.

Öte yandan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, “Milletimizin sesi doğrultusunda kuşatıcı, kapsayıcı, yeni bir teklif oluşturulmuştur” dedi.

Zorlu, “Akşener’in katılmasını bekliyor ve umuyoruz” dedi.

AKŞENER’İN ORTASINDA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TOPLANTI YAPILAMAZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşen İmamoğlu ve Yavaş’ın daha önce Akşener ile görüşmesi gündeme gelmişti. Konuyla ilgili CHP’den yapılan açıklamada, “Sayın Genel Başkanımız isimleri anılan iki Büyükşehir Belediye Başkanımız Meral Akşener Hanım’ın GÜZEL Parti Genel Merkezi dışında ziyaret talebine olumlu yaklaştılar. Sayın Genel Başkanımızın daha önce de ifade ettiği gibi Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, aksine büyümesini diliyor. Bu görüşmede iki Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘iradeleri Cumhurbaşkanımıza bağlı ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday görmek istiyorlar’ diyerek ittifakın devamını talep edecekler. Sorunun Türkiye olduğu ve Genel Liderimizin herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkes tarafından bilinmektedir. GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli ise böyle bir görüşme talebinin olmadığını söyledi. (DUVAR)

candirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu