Haber

İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin güneyinde yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah kentine yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösterildi.

Açıklamada, İsrail’in Refah’a yönelik saldırıları sonucu çoğu çocuk ve kadın olmak üzere yüzlerce Filistinli sivilin öldürüldüğü ve yaralandığı hatırlatılarak, bu saldırıların uluslararası toplumun uyarıları dikkate alınmadan gerçekleştirildiği belirtildi.

‘FİLİSTİN HALKININ SÜRDÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ’

Açıklamada, Refah kentine yönelik saldırıların Gazze Şeridi halkının acılarını derinleştirdiği ve soykırım hatasının devamı olduğu belirtilerek, bunun Filistin halkını sınır dışı etmeye yönelik kabul edilemez bir girişim olduğu kaydedildi.

İSRAİL’E Kınama

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki uygulamaları “İsrail soykırımı önlemek için her türlü tedbiri almalı”Uluslararası Adalet Divanı’nın kararına aykırı olduğunun vurgulandığı açıklamada, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinlilere uyguladığı şiddet de kınandı.

Açıklamada, İsrail’in saldırılarını durdurması ve Gazze Şeridi’ne insani yardım ulaştırılması konusunda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi için başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası topluma çağrıda bulunuldu.

haberyesilyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu