Haber

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA 2. TUR OY VERME SÜRECİ BAŞLADI -1

Cumhurbaşkanı’nın ikinci cinsiyete seçilmesinin ardından yabancı seçmen kütüğünde kayıtlı vatandaşlar İstanbul Havalimanı’nda oy kullanmaya başladı.

Türkiye’nin en büyük sınır kapısı olan İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde geliş ve gidiş katlarında belirlenen iki alana toplam 12 sandık yerleştirildi. Oy kullanmadan önce sandık kurulu üyeleri yemin etti. Yemin töreninin ardından sandık kurulu üyeleri, zarfları ve oy pusulalarını saydı. Yurtdışı seçmenler saat 08.00 itibariyle pasaport ve kimliklerini ibraz ederek oylarını kullandılar. Yabancı seçmenler, 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00’ye kadar başta İstanbul Havalimanı olmak üzere gümrük kapılarında oy kullanabilecek.

Yurtdışı temsilciliklerde oy kullanma işlemi 24 Mayıs Çarşamba günü tamamlanacak. Kullanılan oylar Türk Hava Yolları tarifeli uçakları ile diplomatik kuryeler eşliğinde İstanbul Havalimanı’na getirilecek. Oylar 7 kapısı kilitli olan odada saklanacaktır. Burada toplanan oylar daha sonra karayoluyla Ankara’ya gönderilecek. Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre 3 milyon 423 bin 759 kayıtlı yabancı seçmen sınır kapılarında ve yabancı temsilciliklerde oy kullanabilecek. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda İstanbul Havalimanı’nda 18 binden fazla seçmen oy kullandı.

Görüntü dökümü: ——————İstanbul Havalimanı’ndan görüntü – Oylama süreci

-Genel resimler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu