Haber

Kılıçdaroğlu: 14 milyon emekliye açlık sınırının altında bir ay kalma cezası verildi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tüm Emekli İşçi Dullar ve Yetimler Derneği’ni (TÜMEMEKDER) ziyaret etti. Emeklilerle burada bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, “14 milyon emekli açlık sınırının altında birer aylık maaşa mahkum ediliyor. Asıl beka meselesi bu” dedi.

Kılıçdaroğlu, TÜMEMEKDER’i ziyaret ederek emeklilerle görüşmeye geldi. Kılıçdaroğlu’na başkan yardımcıları Hasan Efe Uyar, Aysu Bankoğlu ve Aylin Yaman ile Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı eşlik etti. Kılıçdaroğlu, gittiği her yerde emeklilerin sesini duyurmaya çalıştığını belirterek, “Emekli olacak yaştasınız. Çalışırken döktüğünüz her ter bu ülkenin kalkınmasına, büyümesine katkı sağladı. Siz de prim ödediniz. ‘İnsanca yaşayalım, maaşımız olsun’ dediniz. SSK priminizi devlet aldı, ödediniz, şimdi emeklisiniz, kanun çıktı, kanuna itiraz ettim, ama kusura bakmayın, herkes sustu, kanun neydi, ne kadar çok prim öderseniz, o kadar prim ödersiniz. ne kadar çok çalışırsan, ‘Sen o kadar düşük emekli maaşı alıyordun. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir yasa var? Ama çıktı” dedi.

‘HAKLARINIZI SAVUNUN’

Emeklilerin modern bir ülkede emekli olduktan sonra hayatlarının baharını yaşamaları gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Emekli dediğiniz kişi açlık sınırının altında bir aylık mı alacak? Emeklilerin yüzde 80’i bir aylık maaşın altında mı ceza alıyor? Açlık sınırı.’Seni yılsonunun altında bir maaşa mahkum ediyorlar. 14 milyon emekli, açlık sınırının altında aylık maaşa mahkum ediliyor. Hayatta kalmanın gerçek sorunu budur. Haklarınızı savunun. Size sunulan tek fırsat bedava otobüs bileti; şehri dolaşabilirsiniz. Başka bir avantajı yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu