Ekonomi

KLA Corporation ikinci mali çeyrek tahminlerini aştı ancak hisseler zayıf tahminler nedeniyle düştü

KLA Corporation (KLAC) mali yılının ikinci çeyreğine ilişkin olumlu mali sonuçlar açıkladı ancak hisse senedi fiyatı, gelecek çeyreğe yönelik temkinli bir bahis nedeniyle düştü.

Firma, ikinci çeyrekte hisse başına 6,16 dolar kazanç bildirdi ve analistlerin ortalama 5,89 dolar tahminini aştı. Şirketin bu çeyrekteki geliri, 2,45 milyar dolarlık ortalama iddiayı aşarak 2,49 milyar dolar oldu.

KLA Corporation İcra Konseyi Lideri Rick Wallace şunları söyledi: “KLA’nın Aralık çeyreğindeki mali performansı, tahminlerimizi aştı ve sürekli zayıf bir pazara rağmen önemli marjlar ve operasyonlardan kaynaklanan nakit akışı artışının damgasını vurduğu güçlü bir yılı geride bıraktı.”

KLA, üçüncü çeyrekte hisse başına kazancın 4,66 ila 5,86 dolar aralığında olmasını bekliyor; bu da ortalama analist tahmini olan 5,85 doların altında.

Üçüncü çeyrek için beklenen gelirin 2,175 milyar dolar ile 2,425 milyar dolar arasında olacağı tahmin edilirken, bu rakam ortalama 2,46 milyar dolarlık talebin altında kalıyor.

Wallace, “Piyasa kısa vadeli zorluklarla karşılaşsa ve istikrarlı talebin ne zaman geri döneceği konusunda sınırlı bir kesinlik olsa da, işletmemizin istikrarlı bir gelir düzeyi elde ettiğinden eminiz” diye devam etti.

İkinci çeyrek kazanç raporu ve üçüncü çeyrek tahminlerinin açıklanmasının ardından KLAC’ın hisse senedi fiyatı %6,3 düştü.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu