Ekonomi

Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları’ndaki hissesini yüzde 100’e çıkardı.

Merkezi Japonya’da bulunan Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları’ndaki yüzde 90 oranındaki hissesini yüzde 100’e çıkarırken, hisse aşamasının ardından Temsa İş Makinaları’nın ticari unvanı “Marubeni Dağıtım ve Hizmet AŞ” olarak değiştirildi.

Marubeni Dağıtım ve Servis’ten yapılan açıklamaya göre Temsa İş Makinaları’ndaki hisse devri tamamlandı.

2014 yılında Temsa İş Makinaları’nın yüzde 49’unu satın alan ve 2019’da yüzde 90’a çıkaran Marubeni Corporation, 2023 yılı Şubat ayı itibarıyla hisse devir sürecini tamamlayarak şirketteki payını yüzde 100’e çıkardı.

Temsa İş Makinaları, hisse devrinin tamamlanmasının ardından ticari unvanını “Marubeni Dağıtım ve Hizmet AŞ” olarak değiştirmiştir.

Her biri kendi alanında dünyanın lider markası olan Komatsu, Volvo Trucks, Dieci, Crown, Komatsu Joy ve Montabert markalarının distribütörlüğünü yapan firma, aynı zamanda iş makinaları kiralama ve 2. el alım satım hizmetleri de vermektedir. Platinum Kullanılmış markalı forkliftler.

İlk olarak 1983 yılında Komatsu distribütörlüğü ile faaliyetlerine başlayan firmayı, 2010 yılında İtalyan teleskopik yükleyici üreticisi Dieci, 2017 yılında dünyanın lider ağır ticari araç markası Volvo Trucks, ABD merkezli forklift ve depo ekipmanları markası Crown ve son olarak 2022 yılında. Üstü maden makineleri Komatsu Joy ve Montabert kırıcıların distribütörlüğünü üstlenerek faaliyet alanını genişletmiştir.

İstanbul merkez ofisi, Gebze ve Ankara’daki teknik merkezleri, Hadımköy’deki Volvo Trucks Center ve Adana’daki kova ve ataşman üretim merkezleri ile toplam 5 noktada 240 çalışanıyla hizmet veren şirketin, Türkiye’de de 50’den fazla yetkili satıcısı bulunuyor. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan. ve hizmet noktası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu