Teknoloji

Microsoft Keystone: İptal edilmeseydi, işte böyle görünecekti

Xbox’ın Keystone bulut konsolunun patenti sızdırıldı. Böylece bir süre önce iptal edilen cihaza ilk kez detaylı bir şekilde bakma şansına sahip olabildik.

İlk olarak Windows Central tarafından keşfedilen Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) web sitesindeki patent, Xbox konsolunun bazı plan görüntülerini içeriyor ve patentin Haziran 2022’de alındığını doğruluyor.

Sağlanan görüntülere bakılırsa, kod adı Project Keystone olan cihazın oyun diskinin yerleştirileceği PlayStation 1’i andıran dairesel bir üst kısmı olan daha küçük, kutu şeklinde bir tasarım olacağı görülüyor. Ancak Keystone bir bulut konsolu olarak tasarlandığından, kasanın üzerinde oyunların yerleştirilebileceği bir yuva bulunmuyor. Cihazın üst ve ön kenarında Xbox logosu ve her iki yanında da birkaç minimalist düğme yer alıyor.

Konsolun altında, Xbox Series X’te olduğu gibi ısının geçmesine olanak tanıyan havalandırma deliklerinin yanı sıra HDMI ve Ethernet kabloları için gerekli yuvaları gösteren bir şema da yer alıyor.

Patent görsellerinin tamamı siyah beyaz olduğundan konsolun ne renk olacağı belli değil, ancak Xbox’ın geçmişine bakacak olursak, Project Keystone’un siyah ya da beyaz olması muhtemel.

Microsoft, 2021 yılında yeni bir konsol üzerinde çalıştığını duyurmuş ve o zamanlar bunu Xbox Game Pass için özel bir yayın cihazı olarak nitelendirse de 2022’de adının Project Keystone olduğu ortaya çıktı.

Ne yazık ki aynı yılın ilerleyen günlerinde Xbox patronu Phil Spencer projenin maliyeti ve konsolun müşteriler için pazarlanabilir bir fiyata indirilememesi nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Spencer, Keystone’un fiyatının 99 ila 129 dolar arasında olmasını istiyordu.

Bir süredir ortalıkta bir Xbox el konsolu söylentileri dolaşıyor ve Xbox henüz resmi olarak böyle bir şey açıklamadı. Ancak şirket, kısa süre önce yeni Xbox Series X ve Xbox Series S modellerini duyurdu.

gurpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu