Haber

Müzik üniversitesi öğrencilerinden şehit Aybüke öğretmen için video klip

Ankara Müzik ve Hoş Sanatlar Üniversitesi öğrencileri, Öğretmenler Günü’nde, seslendirdiği “Mağusa Limanı” türküsüyle hafızalara kazınan şehit müzik öğretmeni Aybüke Yalçın’ı andı.

Üniversitenin İcra Sanatları Fakültesi ile Radyo Televizyon Kısmının ortak çalışmasıyla birinci vazife yeri olan Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de öğrencilerine karne dağıttıktan sonra bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerce 22 yaşında şehit edilen Yalçın için bir video hazırlandı.

24 Kasım’da şehit müzik öğretmenini unutmayan müzik üniversitesi öğrencileri, Aybüke Yalçın ile özdeşleşen ve içinde “Beni öldürende yoktur din iman” kelamlarının geçtiği Mağusa Limanı türküsünü söylediler.

Türküyü Veysel Gökçek, Birtek Avşar, Zümranur Kanmaz, Mehmet Fatih Yazgan seslendirirken, Radyo Televizyon Programcılığı öğrencileri yapıtın kaydını yaptı.

Tüm şehit öğretmenleri rahmet ve minnetle yad eden öğrenciler, görüntünün toplumsal medya paylaşımında, “Bu toprakların türküsünü haykıracak nice öğretmenler yetiştirmek için buradayız.” bildirisine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu