Haber

Nihal Bengisu Karaca’dan Merve Dizdar’a destek: Kazanan mesajı verir özür dilerim

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, Cannes Sinema Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen ve ödül konuşmasının ardından hedef gösterilen Merve Dizdar’a destek verdi.

Sosyal medya hesabından bir gönderi paylaşan Karaca, şu ifadeleri kullandı:

“Merve Dizdar, tüm sanat camiasını gururlandıran bir ödül almıştır. 1) Nuri Bilge Ceylan çok iyi bir yönetmen, bu ödül tam olarak onun ödülü, kendisini tebrik ediyorum 2) Kusura bakmayın, ödülü verene veriyor. Endişelenme. Ödül al ve o sahnede bir mesaj ver. Ülkesinden şikayet etmiş, ezik değil, milli değil. , adı ‘kıskançlık’.”

RTÜK BAŞKAN YARDIMCISI USLU HEDEF ALINDI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, sosyal medya hesabından Merve Dizdar’ı hedef alarak şunları söyledi:

“Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar. Sonra aldığın ödül için bu ülkenin bütün vatandaşlarından tebrikler bekleyebilirsin. Saygı duymayanların aldığı ödüle tebrik edilecek bir şey yok. onların ülkesi.”

‘TÜM SAVAŞAN RUHLARA’

Konuşmasında “Nuray” karakterine vurgu yapan oyuncu, karakteri tanımak için çok uğraşmasına gerek olmadığını belirterek, “Yaşadığım coğrafyada kadın olmak, Nuray ve Nurayların duygularını bilerek bilmekten geçiyor. Doğduğum günden beri kalbim.”

Dizdar ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele eden ve bu uğurda bedel ödemek zorunda kalan bir kadın. Uzun süre çalışmak isterim sizi tanımak için. ve onu anlayın ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada kadın olmak Nuray’ın ve Nurayların duygularının doğduğum günden beri hissedilmesi demek, ezbere bilmeyi gerektiriyor.

Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç katmak için; Kendilerine layık görülenlerin önünde eğilip harekete geçmeyen, bu uğurda her şeyini göze alan ve ne olursa olsun ümidini kaybetmeyen tüm ablalarıma ve güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum. Türkiye’de hak ediyorlar.”

tefennihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu