Haber

Ordu’da spor sahasız ilçe kalmıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi spora teşvik etmek, gençlerin ve çocukların boş vakitlerini daha güzel değerlendirmesini sağlamak emeliyle ilçelere 25 adet basketbol ve voleybol alanı kazandırdı. 22’si kullanıma açılan 3’ünün ise imalini sürdüren Büyükşehir Belediyesi buralarda kullanılan birçok malzemeyi de kendi atölyesinde üreterek hem ekonomik yarar elde ediyor hem de daha süratli çalışmalara imza atıyor.

Altyapıdan üstyapıya, tarımdan turizme, güç ve teknoloji üzere birçok alanda yürüttüğü çalışmalarla örnek bir belediyecilik ortaya koyan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla takdir topluyor. Hayata geçirdiği projelerde çocukları ve gençleri hiçbir vakit unutmayan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ilçelere çok hedefli yeni spor alanları kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla çocukları ve gençleri spora teşvik ediyor.

Çocukların ve gençlerin buluşma alanı oluyor

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in değerle üstünde durduğu çalışmalarla birçok ilçede 25 adet basketbol ve voleybol alanı yapıldı. Çalışmaları tamamlanan ve kullanıma sunulan alanlar, ilçelerde yaşayan gençlerin yeni buluşma alanı oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu alanlarda kullanılan basketbol potaları başta olmak üzere birçok malzemeyi de Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren atölyelerde üreterek belediye bütçesine de tasarruf sağladı.

Standartlara uygun yapılıyor

Hayata geçirilen alanlar standartlara uygun ebatlarda endüstriyel yer beton üzerine granül boya ile taban kaplaması halinde yapıldı. Saha etrafı ise 4 metre yüksekliğinde örgü teli ile çevrilerek inançlı bir alan oluşturuldu. Takımlar yaptığı çalışmalarda gerekli görülen yerlere taş duvar ve bordür parke uygulaması gerçekleştirirken alanlara da gece aktivite yapmak isteyenler için projektörlerle aydınlatma elemanları yerleştirildi.

Öte yandan çocuklara da yeni alanlar oluşturan Büyükşehir Belediyesi ilçelerde 135 adet yeni oyun kümesi ile çocukların yüzünü güldürdü. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu