Haber

Ordu’da Yamaç Paraşütü Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Ordu’da farklı ülke ve 7 ilden yaklaşık 75 sporcunun katılımıyla düzenlenen yamaç paraşütü festivali renkli görüntülere sahne oldu. Sporcular, şehrin ‘seyir terası’ olarak adlandırılan 530 metre yükseklikteki Boztepe’den havalanarak yeşil ve mavinin ortasında uçtu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Spor Havacılık Kulübü’nün 8-10 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlediği festival çerçevesinde uçuşlar yapıldı. Festivalin ilk iki gününde kötü hava koşulları nedeniyle uçuşlar gerçekleştirilemezken, son günde yaklaşık 75 sporcu katılarak gökyüzünü renklendirdi. 530 metre yükseklikteki Boztepe’den havalanan ve yeşil ile mavi arasında süzülen paraşütçüler, kent merkezindeki sahile indi.

“Ordu yamaç paraşütünde dünyada 2. sırada”

Ordu Spor Havacılık Kulübü Başkanı Durmuş Şahin, festivalin ilk 2 gününde kötü hava koşulları nedeniyle uçuşların yapılamadığını söyledi. Festivale 7 ilden 75 sporcunun katıldığını belirten Şahin, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür ediyorum. Böyle bir organizasyonun düzenlenmesinden kulübümüz ve Ordu adına çok memnunuz. Ordu’nun yamaç paraşütü, teleferik sporlarında dünyada 2’nci sırada yer aldığını belirterek, “Deniz, ulaşım ve kara yolu ile ender noktalardan biri olması nedeniyle oldukça popüler bir yer. Bu nedenle festivalin ilkini düzenledik” dedi.

Festivale Trabzon’dan katılan Yamaç Paraşütü Antrenörü Murat Günher ise keyifli bir uçuş geçirdiklerini, Ordu’da özel olarak yapılan pistin çok güzel olduğunu, teleferik ve karayolu ulaşımı olduğu için konforlu bir uçuş geçirdiklerini söyledi.

Festivale Afyonkarahisar’dan katılan sporcu Ozan Ceylan, daha önceki yıllarda Ordu’da uçtuğunu ve festivalin güzel geçtiğini söyledi. Ceylan, Ordu’nun yamaç paraşütü için de oldukça uygun bir il olduğunu sözlerine ekledi. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu