Ekonomi

Otokar, BAE’de yeni misyonlara hazır

Savunma sanayi için ürettiği araçları 40’tan fazla ülkeye ihraç eden Otokar, BAE’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenen IDEX Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda 6 aracını sergiledi. Otokar standında 90 milimetre taretli Akrep II Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platformu Aracı Cockerill CSE 90LP, 30 milimetre Mızrak taret sistemli Arma 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı ve 30 milimetre Mızraklı Tulpar Paletli Zırhlı Muharebe Aracı tanıtıldı. Küçük kule. Otokar standında ziyaretçiler ayrıca Cobra II Zırhlı İşçi Taşıyıcı, Cobra II MRAP Mayın Korumalı Zırhlı Araç ve Arma 6×6 Zırhlı İşçi Taşıyıcı’yı yakından inceleme fırsatı buldu. BAE’de Otokar Land Systems isimli bir şirkete sahip olduklarını ve Edge ile kurdukları Al Jasoor şirketi ile ülkede faaliyet gösterdiklerini söyleyen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Al Jasoor firmasının 4 yılda teslim ettiği 8×8 araç projemiz var. Geçen yıl bu projenin ilk ayağını bitirdik. Bizim için BAE’de olmak, kullanıcılarla 8×8 projemizin devamını tartışabileceğimiz ve mevcut 8×8’in diğer ihtiyaçlarını, olası varyantlarını ve uygulamalarını kullanıcılarla tartışabileceğimiz bir ortam yaratıyor. 400 adet 8×8 araç her zaman olası bir proje değil. Projede kullanıcı araçtan güvenip performansını gördükçe farklı kullanımlar ve farklı ihtiyaçlara cevap veren farklı varyantlar üzerinde çalışılıyor. Al Jasoor aracılığıyla kullanıcıyla iletişim halindeyiz. Projede tabur düzeyinde bir organizasyon için farklı görevleri yerine getirebilecek araçlara ihtiyaçları var. Onlarla bu araçları tartışıyoruz. Teknolojik yenilikleri bu araçlara koymaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah Rabdan’ın aracıyla ilgili uygun projeler olur” dedi.

OTOKAR İHRACATLA BÜYÜYOR

Görgüç, ihracat faaliyetlerinin Otokar’a katkısı hakkında şunları söyledi:

“Otokar’ın cirosu yıllar içinde önemli ölçüde ihracata kaydı. 2022 ciromuzun yüzde 78’i ihracattan geldi. İhracat bizim için değerli ama ihracat dışında da olabildiğince çeşitlilik yaratmak istiyoruz. Tek bir ülkede değil, mümkün olduğunca farklı ülkelerde, farklı kullanıcılar için farklı çalışmaların olmasını hedefliyoruz.

KAYNAK: DÜNYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu