Haber

Pirenin tek bir ısırığı koca adamı yatağa yatırdı! Artık ellerini ve ayaklarını kullanamıyor

Grip belirtileriyle acil servise kaldırılan 25 yaşındaki Amerikalı erkek, septik şoka girerek günlerce yoğun bakımda kaldı. Tek bir pire ısırığından kaynaklandığı belirlenen adamın hastalığı, her iki eli ve ayaklarının bir kısmı kesildi.

ABD’nin Houston kentinden 35 yaşındaki Michael Kohlhof, ailesinin başlangıçta şiddetli grip sandığı belirtilerle geçen ay San Antonio acil servisine götürüldü.

YOĞUN BAKIM YAPILDI

Ayak parmaklarında his kaybı olduğunu söyleyen adamın acil servise kaldırılan durumu daha da kötüleşti. Doktorlar kısa süre sonra Michael’ın septik şoka girdiğini ve yoğun bakıma alındığını duyurdu.

DURUM HİÇ İŞE YARAMADI

Tamirci ve evcil hayvan bakıcısı olarak çalışan adama yoğun bakımda antibiyotik tedavisi başlandı. Organları hasar görmeye başladığı için diyalize giriyordu ama durumu iyiye gitmiyordu.

“ÖLÜMDEN BİR VEYA İKİ KEZ DÖNDÜ”

Anne J’Leene Hardaway, 20 Haziran’da doktorların kendisine beyninin ölümünden endişe duyduklarını söylediklerini ve bu nedenle tüm aile üyelerini oğluna veda etmeye çağırdıklarını söyledi. Michael’ın kardeşi Greg de kardeşinin ölümün eşiğine geldiğini belirterek, “Bir iki kez ölümden döndü” dedi.

HEM EL HEM AYAKLARI KESİLDİ

Doktorların bile yaşayacağından şüphe ettiği adam, 11 gün daha yoğun bakımda kaldı ve mucizevi bir şekilde yaşam savaşını kazandı. Ancak geçirdiği süreç ve kullandığı ilaçların etkisi nedeniyle ellerinde ve ayaklarında kangren oluştuğu için doktorlar hem ellerini hem de ayaklarının bir kısmını kesmek zorunda kaldı.

NEDENİ pire ısırığıydı

Tedavi sürecinde doktorlar 35 yaşındaki adamın ölümün kıyısına gelmesinin sebebinin pirenin tek ısırığıyla oluşan tifüs hastalığı olduğunu belirledi. Michael kendini yorgun hissetmesine rağmen teşhis konulana kadar herhangi bir önemli semptom göstermedi. ABD Hastalık ve Kontrol Önleme Merkezlerine (CDC) göre tifüs semptomları ateş, titreme, kas ağrısı, iştahsızlık ve kusmayı içerir.

midyat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu