Teknoloji

Red Dead Redemption’ın “Yoksulların Satın Almalarına İzin Verme” Gibi Tartışmalı PS ve Switch Fiyatı Hakkında Açıklama

Rockstar geçtiğimiz günlerde yepyeni Red Dead Redemption serisini Nintendo Switch ve çağdaş PlayStation sistemlerine getireceğini duyurdu. Bu haber, milyonlarca yeni oyuncunun yapımı deneyimlemesini sağlayacak olsa da oyun dünyasından karışık tepkiler aldı. Bunun temel sebebi ise şirketin oyunun günümüze uyarlanan remastered versiyonu yerine Switch ve PS versiyonu yayınlamasıydı.

Bunun yanı sıra oyun 50 dolar Bandın fiyatı da tepki çeken bir diğer konu oldu. Şimdi ise Rockstar’ın şemsiye şirketi Take-Two’nun CEO’sundan fiyatla ilgili bir açıklama geldi.

CEO, fiyatın gerçek karar olduğunu söylüyor

Take-Two CEO’su Strauss ZelnickIGN’e yapılan açıklamada tepki çeken fiyat “ ticari olarak doğru ” tarif etti. Tepkileri asılsız bulmayan yönetici, fiyatta bir sıkıntı olmadığını ısrarla belirterek, şunları söyledi: Bunun ticari olarak doğru fiyat olduğuna inanıyoruz.

Ayrıca Switch ve PS’ye gelen Undead Nightmare adlı zombi temalı DLC’nin tüketiciler için mükemmel olduğunu düşündüğünü belirtti. Zelnick, tartışmalı bir diğer saldırı olan oyunu PC için yayınlamayacağına dair bir açıklama yapmadı.

13 yıllık Red Dead Redemption’ın Switch ve PS sürümünün fiyatı, modern teknolojilerin kullanılmaması ve çok oyunculu modun olmaması nedeniyle hala eleştiriliyor. Ancak Take-Two CEO’sunun açıklamaları bu durumun değişmeyeceğini ortaya koyuyor.

kırmızı Ölü Kefaret, 17 Ağustos 2023 tarihindeNintendo Switch ve PlayStation 4 için çıkacak.

bozcaadahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu