Ekonomi

Shopify hisseleri dördüncü çeyrek kazanç raporunun ardından düşüşte

Shopify’ın (SHOP) hisseleri, son üç aylık mali sonuçlarının açıklanmasının ardından Salı günü %8’den fazla düştü.

Şirket, hisse başına 0,34 dolar kazanç bildirdi ve geliri geçen yılın aynı dönemine göre %24 artarak 2,1 milyar dolara ulaştı.

Abonelik hizmetlerinden elde edilen gelir, hem Shopify’ı kullanan satıcı sayısındaki artış hem de daha yüksek abonelik fiyatları nedeniyle %31 artışla 525 milyon dolara yükseldi. Ek olarak, 31 Aralık’ta kaydedilen düzenli aylık gelir, Shopify’ın abonelik seçeneklerindeki büyümenin etkisiyle %35 artışla 149 milyon dolara yükseldi.

Shopify aracılığıyla işlenen toplam ödeme hacmi 45,1 milyar dolara ulaştı ve bu, çeyrekte işlenen toplam ürün değerinin %60’ını oluşturdu.

Shopify Finans Müdürü Jeff Hoffmeister, “Toplam ürün değerimizdeki büyüme dördüncü çeyrekte ve 2023 boyunca hızlanarak Shopify’ın güçlü finansal performansına önemli ölçüde katkıda bulundu” dedi. “2024’e baktığımızda, 2023’te gördüğümüz güçlü ivmeyi sürdürmeyi ve hem önemli gelir artışı hem de kârlılık elde etmeye odaklanmayı hedefliyoruz.”

Shopify, 2024 yılının ilk çeyreğinde gelirinin bir önceki yıla göre yüzde yirmiden daha az artacağını tahmin ediyor. Şirket ayrıca ilk çeyrekte brüt kar marjının 2023’ün dördüncü çeyreğine göre yaklaşık 150 baz puan daha yüksek olacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

caldiran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu