Ekonomi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Hindistan, Orta Doğu ve Avrupa’yı bir araya getirecek ekonomik proje için mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Hindistan, Orta Doğu ve Avrupa’yı bir araya getirecek bir toplantı yapılacağını duyurdu. ekonomiProje için mutabakat zaptı imzalandığını söyledi.

Suudi Arabistan medyasına göre Veliaht Prens Bin Salman, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nde konuştu.

İlgili Makaleler

“Hindistan, Orta Doğu ve Avrupa arasında ekonomik proje için mutabakat zaptı imzalandığını” belirten Bin Salman, söz konusu ekonomik projenin demiryolu ağları ve altyapısının geliştirilmesine katkı sağlayacağını, aynı zamanda bölgede iş fırsatları da sağlayacağını ifade etti. uzun vadeli.

Bin Salman, oluşturulacak ekonomik koridorun Hindistan, Orta Doğu ve Avrupa arasındaki ticareti artıracağını, elektrik ve hidrojen ihracatına yönelik boru ve iletim hatlarının genişletilmesine katkı sağlayacağını kaydetti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, ekonomik koridorun küresel güç güvenliğinin sağlanmasına katkı sağlayacağını ve Orta Doğu-Avrupa-Hindistan limanlarını birbirine bağlayacağını söyledi.

Bin Salman, mutabakat zaptını hangi Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinin imzaladığını belirtmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu