Ekonomi

T3 Vakfı Azerbaycan şehit çocukları için kış kampı düzenledi

T3 Vakfı, 2020 yılında vatanları için şehit olan Azerbaycanlıların çocukları için özel kış kampı düzenledi.

T3 Vakfı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’de Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün kutlandığı 2023 yılının Azerbaycan’da da Genel Önder Haydar Aliyev Yılı olarak kutlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada bu açıdan 2023 yılının her iki kardeş ülke için de büyük önem taşıdığı vurgulanırken, bu kapsamda çocuklara emanet edilen çocuklar başta olmak üzere Türk Teknoloji Takımı Vakfı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğinin verilmesi vurgulandı. 2020 yılında vatan toprakları için şehit olan 3 bin Azerbaycanlı’nın 2020 yılında YAŞAT Vakfı ve ZAFER Şehit Ailelerini Destekleme Derneği’nin katkılarıyla kış kampı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, program kapsamında TEKNOFEST Azerbaycan’a yarışmacı olarak katılan Azerbaycan şehitlerinin çocukları, Beyoğlu Belediyesi’nin Kefken kamp alanında sosyal ve sportif faaliyetlerde bulundu.

İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını yakından tanıma fırsatı bulan çocuklar, T3 Vakfı, Bilişim Vadisi, Bilim Üsküdar, Bilim Beyoğlu ve Baykar gibi yerleri de ziyaret etti.

Azerbaycanlı çocuklar İstanbul’da 5 eğlenceli ve eğitici gün geçirdiler.

muradiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu