Haber

Van’ın Gürpınar ilçesinde tek öğrencili okulda karne heyecanı

VAN’ın Gürpınar ilçesine bağlı Eskidal mezrasındaki 2 derslikli okulun tek öğrencisi olan 2. sınıf öğrencisi Hasret Aydın (8), yarıyıl tatili nedeniyle karne heyecanı yaşadı. Hasret karnesini, kendisini her gün okula getiren öğretmeni Şahin Aydın’dan (31) aldı. Ücretli öğretmen olan Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu’nun karne hediyesi olarak gönderdiği sırt çantasını Hasret’e teslim etti.

Gürpınar ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Dağseven İlçesi’nin Elderdal mezrasındaki 15 haneli ve 90 nüfuslu 2 derslikli okulda sadece bir öğrenci eğitim görüyor. 1998 yılında inşa edilen ve eğitim-öğretim yılına 22 öğrenciyle başlayan okul, Öğrenci sayısı 2 yıl önce 3’e düştü. Geçen yıl 2 öğrenci ortaokula başladığında okulda sadece 1 öğrenci kalmıştı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan ücretli öğretmen Şahin Aydın, 2’nci sınıf öğrencisi Hasret Aydın’ı her gün evinden alıyor ve getirdiği okulda ona ders veriyor.

Yarıyıl tatiliyle birlikte okulun tek öğrencisi Hasret de karne heyecanı yaşadı. Sabah okula gelen Hasret, kitap okuma etkinliğinin ardından karnesini öğretmeni Şahin Aydın’dan aldı. Aydın Öğretmen ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu’nun karne hediyesi olarak gönderdiği sırt çantasını da Hasret’e teslim etti.

‘OKUYORUM VE DOKTOR OLACAĞIM’

Oldukça başarılı olan Hasret, okuyup doktor olacağını belirterek, “Bugün karnemi aldım. Çok mutluyum. Okulun tek öğrencisi olduğum için de şanslıyım. Teneffüs sırasında ben de Öğretmenimin verdiği ödevleri yapacağım ve çok eğleneceğim. Boş zamanlarımda kitap okuyacağım.”

Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü’nden 4 yıl önce mezun olup ücretli öğretmen olarak göreve başlayan Şahin Aydın, “2 yıl önce 3 öğrencimiz vardı. Bu öğrencilerden 2’si üniversiteye gittiğinde” dedi. ortaokulda öğrenci sayımız 1. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün okulu tek öğrenciye bile açık bırakması eğitim ve öğretime ne kadar önem verildiğini gösteriyor. Hasret için eğitime ara vermeden devam ettik. Normal süreci uyguladık. Müfredat. Bir dönemin sonuna geldik. Öğrencimiz yarıyıl tatili nedeniyle karnesini aldı. Bütün derslerden keyif aldı. “Güzel. Sadece Türkçe ve İngilizcede ufak tefek sorunları var. Umarım ikinci dönemde bunu düzeltiriz” dedi.

‘OKULDAKİ TEK ÖĞRENCİ OLDUĞU İÇİN ÇOK AVANTAJLI’

Hasret’in okulun tek öğrencisi olması nedeniyle şanslı olduğunu belirten öğretmen Aydın, “Çünkü birebir ilgi gösterdik. Normalde 30 kişilik bir sınıfta öğretmen öğrenciye fazla zaman ayıramaz. Ancak” dedi. , Hasret’le ders saatlerinde ben ilgilendim. Bu açıdan çok avantajlı. Bugün karnesini aldı.” Bu konuda çok heyecanlı. Onu her gün evinden alıyorum ve ders bitince tekrar evine bırakıyorum. Hasret’in başarılı olması için elimden geleni yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Bu bakımdan başta kaymakamımız olmak üzere tüm sorunlarımızla ilgilenen ve bizlere destek veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum. “Teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu