Haber

Yeşilyurt’ta 1000 konteynerlik geçici iş yeri kuruldu

Yeşilyurt’ta geçici işyerlerinin kurulması tamamlandı

Bine yakın konteynerin bulunduğu ilçede ekonomicanlanacak

MALATYA – Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde kurulan kesintili işyerleriyle ekonominin canlanması bekleniyor. İlden ayrılan esnafa “geri dönün” çağrısı yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizi ve ilimizi birlikte ayağa kaldıralım” dedi.

6 Şubat depremlerinde büyük yıkımın yaşandığı Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde hayatın normalleşmesi adına birçok noktada kesintili işyerleri kuruldu. İlçe genelinde binden fazla konteyner işyerinin meclisi tamamlandı ve kura çekildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem sonrası hayatın normalleşmesi adına kentten ayrılan vatandaşların dönüşü için birçok noktada kesintili konteynerler kurmaya başladıklarını söyledi. Esnafın ticaretine devam etmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve konteynerlerde yerleşimin yavaş yavaş başladığını kaydeden Çınar, “Vatandaşlarımızın Yeşilyurt’ta alışverişlerini devam ettirebilmeleri için 1000 konteyner kuruldu ve kura çekildi. En azından ticaretin aksamaması önemli” dedi.

Özellikle şehir dışına çıkan esnafları şehre dönmeye davet eden Önder Çınar, “Yeniden yapılanma ve ayağa kalkmak için şehre giden vatandaşlarımızın dönüş sürecine ihtiyacı var. Onlar işin başındaysa diğer insanlar yavaş yavaş gelecek ve bölgemiz yine eskisi gibi olacak. O yine güzel günlerine kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

gurunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu